26 Finał WOŚP w Terespolu - 14.01.2018

 Szczegóły ogólnoświatowej akcji - https://www.wosp.org.pl/final/26-final 

 Tradycyjnie w 2 niedzielę nowego roku odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która swoim zasięgiem obejmuje już nie tylko Polskę, ale także cały świat. Tegoroczne hasło akcji brzmiało - ,,Dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków".

                                         

GALERIA >>>>

Galeria Goniec Terespolski>>>>

Galeria Biała24 >>>>

Wideo BiperTV >>>>

Terespol corocznie przyłącza się do akcji. Już jesienią zrekrutowano kilkudziesięciu wolontariuszy (dzieci i młodzież), którzy w niedzielę 14 stycznia od samego rana zbierali pieniądze do puszek. Mieszkańcy miasta byli w tym roku również bardzo hojni. W tej edycji finału Orkiestry zebrano łącznie 18454,48 zł., w tym dokładnie 3908 zł. z aukcji gadżetów WOŚP i przedmiotów pochodzących od darczyńców. Jest to nasz NOWY REKORD. Aukcje sprawnie poprowadził znany w regionie konferansjer - Michał Trantau.

Program w Terespolu rozpoczął się o 10:00 od Międzynarodowego Turnieju Eisstocka, który rozegrano przy Akademickim Liceum PSW w Terespolu. W rozgrywkach wzięło udział 7 drużyn: 4 z Terespola i 3 z Brześcia. Zawody wygrała drużyna chłopców do 16 lat z Terespola.

                          

O godzinie 11:00 przy Urzędzie Miasta Terespol odbył się III Bieg Uliczny pn. ,,Policz się z cukrzycą". Blisko 30 uczestników w różnym wieku (od małych dzieci po seniorów) biegło bądź szło o kijkach (nordic walking), dając jasno do zrozumienia, że należy dbać o własne zdrowie. Przy okazji przeprowadzono też badania poziomu cukru, które przeprowadziły pielęgniarki z ZOZ Medyk w Terespolu. Trasa biegu: Start przy Urzędzie Miasta ul. Czerwonego Krzyża, Kraszewskiego do torów, ul. Sienkiewicza, ul. Polna, ul. Graniczna, ul. Czerwonego Krzyża. Meta przy Urzędzie Miasta. Na zawodników na mecie czekały pamiątkowe medale z pracowni ceramicznej MOK oraz gorąca zupa grochowa przygotowana przez kucharki z Zespołu Szkół Publicznych nr1 w Terespolu.

Program artystyczny oraz aukcje rozpoczęto w MOK o godzinie 16:00. Na początek wystąpiły z układami tanecznymi 3-letnie dzieci z Przedszkola Miejskiego, które przygotowała Wiesława Sacharczuk, po nich jasełka zaprezentowały 6-latki z ZSP nr 1 pod kierunkiem Katarzyny Nowackiej.

Następnie zaśpiewała młoda, obiecująca wokalistka z Terespola Zuzanna Wic, wykonując utwory z repertuaru Kayah i Varius Manx.

Około godziny 18:00 przed licznie zebraną publicznością zaprezentowały się 3 sekcje taneczne zespołu FLESZ prowadzonego przez instruktorkę Magdę Wieczorek.

Specjalnie przygotowany układ zaprezentowały kobiety uczęszczające na zajęcia z Cardio Dance, które prowadzi Marta Mierzwińska z Białej Podlaskiej.

Na zakończenie imprezy wystąpił znany w regionie młody wokalista Adrian Litewka z gitarzystą Piotrem Mincewiczem. Panowie zaprezentowali w akustycznych aranżacjach utwory m.in. zespołu Ira, Bracia, Whitesnake czy samego Stinga. Niespodzianką podczas koncertu był gościnny występ Zuzi Janik znanej z programu telewizyjnego The Voice of Kids.

Organizatorzy przygotowali sklepik z wyrobami kulinarnymi, a strażacy rozpalili ognisko, umożliwiając przy tym pieczenie kiełbasek. Klub Szachowy MOK ,,Debiut" Terespol prowadził pokaz gry w szachy. Na zakończenie imprezy odbyło się wyczekiwane przez wszystkich ,,Światełko do Nieba". Pokaz efektownych fajerwerków ufundował Bartłomiej Terpiłowski, właściciel firmy ,,Horst”.

      

W imieniu szefowej sztabu WOŚP w Terespolu – Katarzyny Polaczuk, składamy najserdeczniejsze podziękowania naszym WOLONTARIUSZOM - wspaniałej młodzieży z Terespola i okolic. To dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy co rok brać udział w tak szczytnej akcji, jaką jest Finał WOŚP i bić rekordy w zbiórkach pieniędzy!Podziękowania za wsparcie rzeczowe i organizacyjne:

- Ochotnicza Straż Pożarna w Terespolu,

- Zespół Szkół Publicznych nr1 w Terespolu,

- Akademickie Liceum Ogólnokształcące PSW w Terespolu,

- szef firmy HORST - Bartłomiej Terpiłowski,

- Komisariat Policji w Terespolu,

- Tomasz Oleszczuk i Mirek Łojko - Free Sound,

- Michał Trantau z Konferansjerzy.net.pl

- Restauracja GALERIA SMAKÓW, Agnieszka Drab,

- Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Terespolu,

- Firma Reklamowa GRAFI - Beata Szefer,

- Niepubliczny Zakład Opieki Medycznej MEDYK,

- nauczycielki ZSP nr1: Eliza Lańska i Edyta Krzemińska,

- kucharki ZSP nr1: Anna Puzaitis, Marzena Filipczak i Lucyna Onufrejuk 

 

Darczyńcy przedmiotów na aukcje:

- Fundacja WOŚP,

- burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk,

- sekretarz Miasta Terespol Józef Paderewski,

- Pracownia ceramiczna MOK Terespol, Danuta Izdebska,

- Pracownia tkacka MOK Terespol, Janusz Turecki,

- Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej,

- Pizzeria ,,Mamma Mia” Natalia Wierzbicka,

- Ochotnicza Straż Pożarna w Terespolu,

- Klub Mulks Zirve Terespol,

- Mateusz Skulimowski,

- Pizzeria ,,Solare” w Terespolu, Radosław Bancarzewski,

- Męski Zakład Fryzjerski ,,u Rudej", Ania Wakulska,

- fotograf, regionalista, Grzegorz Maciuk,

- Gminne Centrum Kultury w Kobylanach,

- Radny Gminy Terespol,

- Anonimowi darczyńcy.

                                                                SIEMA !!!