Złote Mrówkojady (AlterOFFka vol.2): kino niezależne & koncerty (ŚCIANA i Snatch) 6-7.10.12

W sobotę i niedzielę odbył się drugi etap projektu pt. AlterOFFka. Po Filmowym Podlasiu przyszedł czas Złote Mrówkojady. Impreza składała się z zajęć edukacyjnych oraz zintegrowanej imprezy kulturalnej o charakterze filmowo-koncertowej.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę warsztatami filmowymi i muzycznymi. Warsztaty filmowe prowadził białostoczczanin Radek Dąbrowski (aktor, dziennikarz, operator kamery) wspólnie z żoną Iloną. Prowadzący pokazywali uczestnikom jak m.in. zrobić dobre ujęcie w terenie. Natomiast Paweł ,,Gunsess” Oziabło i Piotr ,,Rosess” Oziabło wspólnie z młodymi obiecującymi terespolskimi muzykami pracowali na gitarach, perkusji, basie i klawiszach. Warsztaty, zarówno muzyczne jak i filmowe trwały także w niedzielę.

Po zajęciach przyszedł czas na projekcje filmowe i koncerty. Złote Mrówkojady jest to festiwal kina niezależnego, który odbywa się od 6 lat w Lublinie a jego replika po raz kolejny zawitała do Terespola. W niedzielę wyświetlone zostały, w restauracji Galeria Smaków, filmy pochodzące z tegorocznego lubelskiego Festiwalu. Obecni byli jego organizatorzy: Andrzej Rusin oraz Emilia Żukowska, którzy wprowadzili widzów w temat kina niezależnego.

Po projekcjach, w ramach repliki Festiwalu Złote Mrówkojady, wystąpił bardzo znany i popularny na Białorusi (również w Polsce) zespół rockowy ŚCIANA, którego wspierał terespolski młodzieżowy zespół Snatch. Chłopaki z Brześcia, dali niesamowity występ, który zapadnie na długo w pamięci publiczności. Utwory takie jak ,,Kołychanka” czy Można być” to szlagiery podczas występów. Dodatkowym atutem projektu AlterOFFka jest umożliwienie występów przed lokalną publiką młodym zespołom muzycznym, takim jak Snatch, który zaprezentował żywiołowy program, głównie oparty na coverach.

Program repliki VI Festiwalu Złote Mrówkojady w Terespolu,
7. 10. 2012


-Sonda o kobietach, reż. Mateusz Głowacki 30'
-Dzieciak, reż. Bartek Tryzna 9'
-Kiedy ranne wstają zorze, reż. Mateusz Głowacki 30'
-Pokój, reż. Sławomir Shuty, Maciej Bochniak 29'
-Paparazzi, reż. Piotr Bernaś 33'
-Odwyk, reż. Krzysztof Jankowski 23'
Poza festiwalem wyświetlony został film:
-Zamknij Oczy reż. Paweł Łukomski

Wydarzenie - Złote Mrówkojady w Terespolu - jest drugim etapem zadania pt. ,,AlterOFFka w Terespolu”. Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol jest dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie

Współorganizatorzy – MOK Terespol

                          

Zapraszamy na trzecią odsłonę projektu AlterOFFka

już 27-28 października 2012 roku.

Odbędą się tradycyjnie warsztaty muzyczne (Rock/Hip Hop), filmowe a także projekcje filmówe o tematyce praw człowieka na świecie i koncerty zespołów z Białorusi i Polski.