Jarmark Rękodzielniczy - 26.08.2018. Relacja..

W niedzielę 26 sierpnia odbył się w parku miejskim Jarmark Rękodzielniczy, w którym jak co roku udział wzięło wielu pochodzących z naszego regionu oraz z Białorusi: wystawców, twórców ludowych, rzemieślników. Na scenie zaprezentowały się zespoły muzyczne i kapele ludowe zarówno regionalne jak i z Białorusi. Mieszkańcy mogli wziąć udział w warsztatach ginących zawodów a dla najmłodszych przygotowano wesołe miasteczko - dmuchane zamki.

ARTYKUŁ >>>>

GALERIA >>>>

Bialskie Forum >>>>

Całą imprezę poprowadził jej inicjator - Krzysztof Badalski - wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol. Wszystkich licznie przybyłych (pomimo niepewnej pogody) mieszkańców Terespola i okolic przywitał burmistrz Jacek Danieluk oraz przewodniczący rady miasta Jarosław Tarasiuk.

Dodatkową atrakcją było oficjalne otwarcie historycznego muralu, który stworzył lokalny malarz - grafficiarz Grzegorz Puczka oraz pochodzący z Gdańska Stanisław Gabrysiak po konsultacjach z Kołem Miłośników Fortyfikacji i Historii z Prochowni w Terespolu. Mural przedstawia 10 najważniejszych faktów, postaci i wydarzeń charakterystycznych na przestrzeni ponad 320 lat istnienia miasta Terespol.