XVII Otwarty Przegląd Zespołów Tanecznych LOVE TO DANCE o Puchar Starosty Bialskiego - 16.06.2024

Regulamin i karty zgłoszeń >>>

 

Jurorzy:

1. Robert 'Jamnik' Jamiński – związany z tańcem od najmłodszych lat, poświęcił większość życia na doskonaleniu tej sztuki. Twórca projektu Praktyka Ruchu w Tańcu ulicznym. Twórca DOTSPOTA - Przestrzeni artystycznej dla tancerzy, która w tym roku otrzymała nagrodę Złotego Gryfa za działalność artystyczną. Autor dwóch książek o tematyce tanecznej. W 2018 roku otrzymał nagrodę Człowieka Roku Ziemi Łęczyńskiej za osiągnięcia taneczne. Ciągle szkoli się od najlepszych tancerzy w Polsce i na świecie. Obecnie aktywny tancerz, trener, pasjonat sztuki, członek formacji Praktyka Ruchu – obecnych Mistrzów Polski IDO Formacje Breaking.  

2. Joanna Dudek – tancerka, choreografka, instruktorka tańca specjalizująca się w tańcu współczesnym i orientalnym. Od ponad 12 lat związana z lubelską sceną tańca, biorąc udział w spektaklach, performensach i wydarzeniach artystycznych. Na codzień współpracuje z Lubelskim Teatrem Tańca, Operą Lubelską, instytucjami kultury i szkołami tańca na Lubelszczyźnie, prowadząc grupy i zespoły taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Założycielka i choreografka Formacji Tańca Orientalnego LAYLA z Lublina.

3. Natalia Sykut - od 2013 roku prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej na kierunku choreografia i techniki tańca oraz zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez lata związana z Lubelskim Centrum Ruchu działającym przy Lubelskim Teatrze Tańca, nauczycielka i choreografka zespołów tanecznych np. w Pałacu Młodzieży w Warszawie, obecnie nauczyciel tańca w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Pełni funkcję level dance performance w ogólnopolskiej szkole musicalowej Broadway Musical School, gdzie koordynuje pracę instruktorów tańca z Krakowa, Katowic oraz Wrocławia; współtworzy musicale prezentowane na deskach teatrów w całej Polsce.