Wystawa komiksu i ilustracji DANIELA ,,GEDEONA" GRZESZKIEWICZA w Miejskiej Bibliotece Publicznej - 12.04.2014

Zapraszamy na wernisaż wystawy Daniela ,,Gedeona" Grzeszkiewicza, cenionego w kraju i za granicą szkicownika, twórcę komiksów, która odbędzie się 12 kwietnia (niedziela) o godzinie 15:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej (sala konferencyjna). 

Wystawa komiksu i ilustracji Daniela ,,Gedeona” Grzeszkiewicza to swoiste podsumowanie warsztatów plastycznych, które odbyły się w zeszłym roku w ramach projektu ,,Realizujemy Terespolskie Inicjatywy” z programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2014 dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Sam Artysta jest cenionym w świecie komiksu twórcą, który wpisał się w historię tej dziedziny sztuki zdobywając I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi oraz wiele innych nagród.

Gedeon w chwili obecnej pracuje nad komiksem L’or du Rhin (Złoto Renu) wydawanym przez francuskie wydawnictwo Editions du Long Bec, co jest kolejnym, dużym osiągnięciem w karierze Artysty.

 

Wystawa jest jest możliwa dzięki współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu i Tomasza Badalskiego, którego prace również będzie można obejrzeć podczas wystawy.

Mamy nadzieję, że twórca doceniony na całym świecie będzie mógł cieszyć się zainteresowaniem w naszej lokalnej galerii. Wstęp wolny, zapewniamy poczęstunek.

ZAPRASZAMY !!!