3 sesja VII szachowego Grand Prix Terespola - 29.10.2017. Relacja.

 VII Grand Prix Terespola w Szachach.

Sesja III Jesień.

Sesja odbyła się w niedzielę 29.10.2017 roku w sali konferencyjnej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu. Wzięło w nim udział 48 szachistów z Terespola, Białej Podl. Międzyrzeca Podl. Sarnak, Konstantynowa i Nowosiółek.

Turniej otworzył burmistrz Miasta Terespol - Jacek Danieluk. Podziękował organizatorom za 7 lat wspaniałych turniejów. Życzył wszystkim sukcesów, szczególnie słowa te skierował do najmłodszych szachistów, którzy tak licznie stawili się na zawody. Podkreślił też że w Terespolu jest tak dużo nagród, każdy wychodzi doceniony.

GALERIA >>>>

Film - Terespolskie Studio Filmowe >>>>

Zawody jak zwykle były bardzo zacięte. Partie stały na wysokim poziomie i były rozgrywane w miłej, sportowej atmosferze. Warto dodać, że na 48 uczestników aż 25 pochodziło z Terespola. Bardzo dużo było też dzieci do lat 12 - 22 osoby. Łącznie 16 uczniów reprezentowało Zespół Szkół Publicznych nr 1 im św. Królowej Jadwigi w Terespolu. Tradycyjnie w turnieju wzięli także udział nestorzy terespolskich szachów: Janusz Sałtrukiewicz i Leon Kupryś.

W całym turnieju zwyciężył Mateusz Komoń przed Jakubem Niczyporukiem i Witoldem Pytką.

Natomiast w poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi okazali się:

W kategorii Open, czyli powyżej 18 lat:

 1. Mateusz Komoń

 2. Witold Pytka

 3. Marcin Dudek

Do 18 lat:

 1. Jakub Niczypruk

 2. Patryk Bajkowski

 3. Marek Prokopiuk

Do lat 12:

 1. Kukawski Wiktor

 2. Filip Węgrzyniak

 3. Karol Pietruzenko

Kobiety:

 1. Hanna Nurzyńska

 2. Joanna Szymańska

 3. Maja Malinowska

Sędziował tradycyjnie Jarosław Nurzyński. Natomiast po raz pierwszy zostaliśmy nagrani i filmik można obejrzeć już na youtube, przez Terespolskie Studio Filmowe w osobach Wojtka Prokopiuka, Marka Prokopiuka i Eryka Kaliszuka.

O godzinie 14.00 mieliśmy nietypowa przerwę. Otóż „wjechała”do nas 10 wielkich pizz z dwóch terespolskich pizzerii „Mama Mia” i „Solare”.

Należą się szczególne podziękowania Ewie i Markowi Michalakom, którzy ufundowali nagrodę rzeczową w postaci piłki futbolowej.

Organizatorami turnieju byli: klub szachowy MOK „Debiut” Terespol w osobach Sławomira Leszka i Marka Ferensa przy wsparciu Urzędu Miasta i MOK!!!

Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników królewskiej gry na podsumowanie czterech sesji Grand Prix, które odbędzie się 3 grudnia tego roku w restauracji Galeria Smaków w Terespolu.

Tekst i foto: Marek Ferens