Małe Formy Teatralne II w Galerii Smaków - 24.11.2017. Relacja z II edycji.

 W piątek 24 listopada w sali restauracji Galeria Smaków odbyła się II edycja Małych Form Teatralnych.

GALERIA >>>>

FILM BiperTV >>>>

Swoje monodramy zaprezentowali aktorzy:

MARTA ŁASKA, młoda adeptka sztuki teatralnej z Białej Podlaskiej, studentka animacji kultury, która zaprezentowała przedstawienie pt. ,,Lalki, ciche siostry moje”, opowiadające o młodej, obłąkanej dziewczynie, która ze swoimi lalkami wymierza sprawiedliwość na ludziach, według nich zasługujących na karę.

MATEUSZ NOWAK, aktor polonista i logopeda, monodramista, recytator, instruktor teatru żywego z Lublina. Wielokrotnie nagradzany m.in. przez ministra kultury, wojewodę lubelskiego i prezydenta miasta Lublin. Zaprezentował przedstawienie pt. ,,Od przodu i od tyłu". Jest to monodram mówiący o schyłku I Rzeczpospolitej w XVIII w. z perspektywy Juliana Ursyna Niemcewicza. Mocny, przejmujący monodramat wykpiwający przywary ówczesnych elit.

- MATEUSZ OLSZEWSKI, aktor, instruktor teatralny z Warszawy. Zaprezentował wielokrotnie nagradzane w kraju przedstawienie pt. ,,Novecento", które w przejmujący sposób opowiada o losach człowieka, który całe swoje życie spędził na statku morskim grając na fortepianie m.in. muzykę jazzową.

Małe Formy Teatralne są częścią projektu ,,Będzie wreszcie teatr w mieście”, który został w tym roku dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna 2017.