Festyn NIEDZIELA W TERESPOLU - 15.07.2018. Relacja.

W niedzielę 15 lipca na stadionie miejskim w Terespolu odbył się jeden z najbardziej popularnych i największych festynów w regionie pn. ,,Niedziela w Terespolu", nad którym patronat honorowy sprawował Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.

Na scenie wystąpiły największe polskie gwiazdy: Sylwia Grzeszczak, MIG, Krystyna Giżowska i Max Farenthide a także zaproszeni artyści z Brześcia na Białorusi (Muzzart, Angelina Pipper, Chór ,,Polesie" i Orkiestra Dęta Miasta Brześć). Pomimo kapryśnej pogody (przelotne deszcze, ulewa i burza przeplatane na przemian słońcem) kilkutysięczna publiczność bawiła się świetnie do późnych godzin nocnych.

GALERIA >>>>

Goniec Terespolski >>>>

Tygodnik Wspólnota >>>>

BIAŁA24 >>>>

Radio Biper >>>>

Tygodnik Słowo Podlasia >>>>

Tygodnik Podlasiak >>>>

Bialskie Forum >>>>

FILM BIPER TV >>>>

Tradycyjnie w dniu festynu wolontariusze, którym serdecznie dziękujemy za pomoc, zbierali pieniądze do puszek na rzecz chorego dziecka. W tym roku dla kilkuletniej Zuzi Chomiuk zebrano 3919,73 zł. Kwota została przekazana rodzicom i zostanie wykorzystana na leczenie i rehabilitację córki.

 

Święto miasta, jak co roku, rozpoczęło się uroczystą mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy w Terespolu. Po nabożeństwie Orkiestra Dęta Miasta Brześć poprowadziła przez miasto przemarsz mieszkańców na teren imprezy.

Na początku na scenie zaprezentował się żeński Chór Polonijny ,,Polesie". Panie z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę zaśpiewały utwory patriotyczne a taże pieśni ludowe.

Po nich na scenie zamontowała się dobrze znana lokalnej publiczności 25 osobowa Orkiestra Dęta Miasta Brześć, której towarzyszyli wokaliści.

Tuż przed godziną 17:00 władze miasta z burmistrzem Jackiem Danielukiem i przewodniczącym rady miasta Jarosławem Tarasiukiem na czele oraz zaproszonymi gośćmi z sąsiednich gmin i miast partnerskich z Białorusi i Ukrainy dokonały oficjalnego otwarcia imprezy, zapraszając jednocześnie do znajdującej się z tyłu sceny strefy kibica na mecz finałowy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej pomiędzy Chorwacją i Francją. Puchar Świata zdobyła Francja wygrywając 4:2.

Po oficjalnym otwarciu zaśpiewały dwie terespolskie młode wokalistki: Natalia Szołoniuk i Zuzanna Wic wykonując po 2 utwory.

 

Następna na scenie pojawiła się, również dobrze znana naszej publiczności, wschodząca gwiazda muzyki pop z Białorusi - Angelina Pipper. Piosenkarce towarzyszyły 2 tancerki.

Pierwszą polską gwiazdą była ceniona wokalistka Krystyna Giżowska. Wykonała przy akompaniamencie gitary i keyboardu swoje największe hity, m.in.: „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” czy „Nie było ciebie tyle lat”.

Po nastrojowym recitalu przyszedł czas na gwiazdę muzyki disco polo/dance - zespół MIG. Żywiołowy występ pomimo ulewy porwał publiczność do wspólnej zabawy. Zespół złożony z czwórki rodzeństwa: Dorota Pstrągowska oraz Marek, Krzysztof i Sławomir Gwiazdowscy, zaprezentował swoje największe hity: ,,Nie ma mocnych na Mariolę", ,,Wymarzona", ,,Miód Malina" i ,,Słodka wariatka", udowodniając, że należy do ścisłej czołówki rodzimej muzyki tanecznej.

Kolejnym zespołem, który zawładną sceną, był Muzzart z Brześcia (Białoruś). Energetyczny koncert spodobał się publiczności. Muzycy odwdzięczyli się wykonując utwór zespołu Dżem ,,Do kołyski".

Po solidnej rozgrzewce przyszedł czas na gwiazdę wieczoru, którą była najpopularniejsza obecnie w kraju wokalistka - Sylwia Grzeszczak. Święcąca triumfy na listach przebojów piosenkarka wspólnie ze swoim zespołem dała niezapomniany koncert. Kilka tysięcy osób śpiewało wspólnie z artystką jej największe przeboje: ,,Małe rzeczy", ,,Sen o przyszłości", ,,Księżniczka", ,,Pożyczony" oraz ,,Tamta dziewczyna". Ten wyjątkowy koncert zakończył pokaz sztucznych ogni.

Po gwieździe wieczoru przyszedł czas na elektroniczne brzmienia. Na scenie pojawił się Max Farenthide - jeden z najpopularniejszych DJów w Polsce a imprezę zakończył DJ Steca_Si z bialskiego klubu Gramofon.

   

W sobotę odbył się Turniej Tenisa o Puchar Burmistrza Miasta Terespol z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wystartowało 14 zawodników z samego Terespola. Zawody rozgrywane były systemem pucharowych do jednego zwycięskiego seta. 1 miejsce zajął Piotr Szyszkowski, 2 miejsce Andrzej Korneluk, 3 miejsce Jarosław Ciepłowski a 4 Piotr Butrym. Zwycięskiej trójce statuetki z herbem miasta i dyplomy wręczyli w niedzielę na scenie zaprzyjaźnieni z miastem: senator RP Grzegorz Bierecki i prezydent białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk a także burmistrz Terespola Jacek Danieluk.

W dniu festynu rozegrano rozegran jeszcze jedne zawody sportowe - Międzynarodowy Turniej Eisstocka o Puchar Burmistrza Miasta Terespol. Wystartowało 9 drużyn reprezentujących Polskę i Białoruś. Zwyciężyli gospodarze, w składzie: Andrzej Korbal, Marek Czerwiński, Zdzisław Wołoszko, Tomasz Czapski i Jacek Wiśniewski. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Real Brześć, a na trzecim Bizon Brześć. Juniorzy z Terespola zajęli piąte a U-16 ósme miejsce.

 

ORGANIZATORZY FESTYNU - Burmistrz Miasta Terespol - Jacek Danieluk, Rada Miasta Terespol, Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu

PATRONAT HONOROWY FESTYNU - Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek

SPONSORZY FESTYNU:

- Senator RP Grzegorz Bierecki

- Trakcja Przedsiębiorstwo Robót Kolejowych i Inżynieryjnych S.A., budownictwo kolejowe, Warszawa

- P.U.H. EL - GRYC S.C., instalacje elektryczne, Białystok

- SUN GRANT, ekologiczne systemy grzewcze, Białystok

- GARDEN EXPRESS, firma przewozowa, Jacek Przybysz, Biała Podlaska/Świdnik

- PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ, Terespol

- Stacja Paliw, PETRODOM, Kobylany/Biała Podlaska

- PKO BANK POLSKI Odział Biała Podlaska

- Sklep hydrauliczno-narzędziowy, MAJSTER, Krzysztof Kwiatkowski, Terespol,

- Restauracja GALERIA SMAKÓW, Firma BARD, Agnieszka Drab, Terespol/Kobylany

- CARBO-SPED Sp. z o.o. siedziba w Małaszewiczach - spedycja kolejowa, samochodowa i agencja celnej. Biuro w: Małaszewiczach, Dorohusku i Krównikach k/Przemyśla.

- POLSKIE KONSORCJUM GOSPODARCZE SA, Warszawa/Koroszczyn

- BANK SPÓŁDZIELCZY Łomazy, Oddział w Terespolu

- Hurtownia PANTERA, art. chemiczne, Jerzy Jaworski, Terespol

- Międzynarodowy Transport Drogowy, Krzysztof Maliszewski, Biała Podlaska

- PPHU TRANSBET Produkcja Betonu Wynajem Maszyn, Marian Wojtiuk, Biała Podlaska

- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ROMEX Małaszewicze - krajowy i międzynarodowy przewóz osób, przeładunek,rozładunek i załadunek wagonów kolejowych, krajowy i międzynarodowy transport kontenerów i materiałów sypkich

- KOZAK CENTER, sklep komputerowy i serwis, Radosław Kozak, Terespol

- FABRYKA ZDROWIA, zakład rehabilitacyjny, Sylwia Głodek, Terespol

- PHUP REBUTR II Władysław Grzelak, skład art. budowlanych, ul. Kodeńska, Terespol

- BEAUTY & SUN, Gabinet kosmetyczny, solarium, Angelika Grasza, Terespol

- Firma ITER Projekty i Nadzory, Teresa Harko, Biała Podlaska

- FHU PIXEL, Sklep komputerowy, naprawy, Łukasz Karpiuk, Terespol

- Centrum Ubezpieczeń, Kantor, Opłaty, JUFIMIUK SŁAWOMIR Sp. z o.o. Terespol

- PARTS & TYRES, motoryzacja i logistyka, Rafał Domański, Elizówka, Lublin

- AGCARGO SP. z.o.o., firma logistyczna, Malaszewicze

- PUH INSAT S.C., instalacje sanitarne, Krzysztof Ajzyk, Andrzej Prudaczuk,, Biała Podlaska

- AGROSTOP SP. z o.o. Port Przeładunkowy, Kobylany

- PAPIRUS, artykuły szkolno-biurowe, Izabela Kolańska, Terespol

- KSEMAR, Serwis kserokopiarek, drukarek, faxów, komputerów, Andrzej Hajbos, Biała Podlaska

- Firma Handlowo Usługowa COIL-GROUP, Grzegorz Czarnecki, Biała Podlaska

- Pizzeria SOLARE, Radosław Bancarzewski, Terespol

- Kancelaria Usług Finansowo-Księgowych LIBRA, Waldemar Czarnecki, Terespol

- Kancelaria Notarialna, Stefan Durlej, Terespol

- Pizzeria MAMMA MIA, Natalia Wierzbicka, Terespol

- Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol

- Centrum Ubezpieczeń COMPENSA, Barbara Stec, Terespol

 

Patroni medialni festynu:

Goniec Terespolski

Tygodnik Słowo Podlasia

Portal Biała24

Tygodnik Wspólnota Bialska

Portal Radio Biper

Portal Bialskie Forum

TV Wschód

Tygodnik Podlasiak

Katolickie Radio Podlasie i Portal Podlasie24

Tygodnik Podlaski

Tygodnik Echo Katolickie

Portal Opinie News

Portal Terespol w obiektywie

Portal Terespol24

Puls Miasta TV

TVP 3

 

Podziękowania firmom za współpracę:

- Konferansjerzy.net, Radosław Plandowski i Michał Trantau

- Wschodnie konsorcjum Eventowe, Jarosław Iwaniuk

- Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa

- High Power, Mariusz Bieniasz

- DMS Pro, Daniel Odyniec

- Event Studio Kowalewski & Breś 

- Dariusz Łaski

- Firma Sprzątająco-Ochroniarska AGUŚ, Agnieszka Kraszewska

- Led Star.