HIP HOP Ma Się Dobrze! - Warsztaty freestyle, warsztaty graffiti i malowanie muralu - 18-19.08.2018 - relacja!

 W weekend 18-19 sierpnia odbyła się już czwarta edycja imprezy ,,Hip-hop ma się dobrze", w ramach której odbyły się warsztaty malowania grafiiti, powstał wielki mural. Równolegle odbyły się także warsztaty freestyle. 

GALERIA >>>>

W sobotę rano do Terespola przyjechało 20 artystów ,,writerów" - malarzy graffiti z Polski: Gdańska, Olsztyna, Białegostoku, Siedlec, Grodziska Mazowieckiego, Białej Podlaskiej, Siemiatycz, Piszczaca oraz z Brześcia i Mińska na Białorusi. Dzięki uprzejmości właściciela sklepu ,,Poleskie Specjały’' zostały pomalowane dwie ściany i powstał wielki mural graffiti. Jego tematem były luźne skojarzenia z miastem. Tego rodzaju akcja malowania legalnego muralu w stylu graffiti - hip hop jest w skali naszego kraju fenomenem.

W ramach inicjatywy odbyły się również warsztaty graffiti dla najmłodszych. Dzieci i rodzice pod okiem instruktora/inicjatora całej akcji - Grzegorza Puczki, uczyli się malować swoje pierwsze graffiti.  

 Równolegle w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu odbyły się 2 dniowe warsztaty z freestyle rapu, które poprowadził „Jakoff” - freestylowiec z Białej Podlaskiej. Poprowadził wykład na temat freestylu, pokazał uczestnikom na czym polega tzw. ,,cypher" oraz przekazał wiele cennych porad i uwag, na które powinni zwracać uwagę początkujący freestylowcy. 

Następnie zademonstrował na pokazie freestylu jak to wygląda w praktyce. Podczas jego trwania Jakoff rapował pod takie tematy jak m.in.: „granica" ,,forty”, „terespolska prochownia” czy „przejście graniczne”, w związku z czym mogliśmy usłyszeć wiele rapowanych historyjek czy anegdotek na temat Terespola i jego okolic.

Inicjatorem warsztatów freestyle był Mateusz Prokopiuk.

 

 Inicjatywę ,,Hip Hop ma się dobrze"

dofinansowano z projektu Aktywni Mieszkańcy - Inspirujące Miasto

w ramach programu Narodowego Centrum Kultury

Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018