27 Finał WOŚP - 13.01.2019

 Za nami 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jednej z największych akcji charytatywnych na świecie, w której Terespol uczestniczy od wielu lat.

GALERIA >>>>

Goniec Terespolski >>>>

BIAŁA24 >>>>

W niedzielę 13 stycznia 50 wolontariuszy w tym dzieci, młodzież a także dorośli zbierało pieniądze do puszek na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Orkiestrze tradycyjnie towarzyszyły występy artystyczne dzieci i młodzieży z terespolskich szkół oraz zaproszonych artystów, aukcje gadżetów z Fundacji WOŚP i od lokalnych sponsorów a także biegi uliczne.

Po raz kolejny został pobity rekord. Pomimo niedzielnego zakazu handlu oraz niesprzyjającej aury pogodowej mieszkańcy Terespola byli bardzo hojni. Zebrano łącznie 23 541,89 zł. w tym 5100 zł. z licytacji gadżetów.

Tego dnia, o godzinie 11:00 około 40 uczestników pobiegło w IV Biegu Ulicznym ,,Policz się z cukrzycą” liczącym ok 2,5 km. Uczestnicy zostali na mecie udekorowani pamiątkowymi medalami i dyplomami przez burmistrza Jacka Danieluka i dyrektorkę MOK Annę Pietrusik, a także poczęstowani gorącą herbatą i posiłkiem przygotowanym przez kucharki z ZSP nr1. Dodatkowo, dzięki uprzejmości pielęgniarki z NZOZ MEDYK w Terespolu wszyscy chętni mogli profilaktycznie zbadać poziom cukru we krwi.

Po południu od godziny 16:00 w hali sportowej MOK rozpoczęły się występy artystyczne połączone z aukcją gadżetów. Jako pierwsze, przygotowane pod kierunkiem Wiesławy Sacharczuk i Ilona Białowąs, wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego.

Następnie z kostiumowym przedstawianiem zaprezentowali się uczniowi Szkoły Podstawowej nr 2, których przygotowała Dorota Szprychel.

Pierwsze występy taneczne rozpoczęły dziewczyny z Dance Academy Studio w Białej Podlaskiej: Katarzyna Parafiniuk (uczennica Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu) oraz Magda Gójska (II LO w Białej Podlaskiej).

Na scenie tradycyjnie wystąpił zespól FLESZ działający przy MOK Terespol pod kierunkiem instruktorki Magdy Wieczorek. Zaprezentowały się 3 sekcje: Fqueens, Flesz Squad oraz Flesz Dance Company.

W międzyczasie wystąpiły 2 utalentowane terespolskie wokalistki: Natalia Szołoniuk i Zuzanna Wic.

Specjalnie dla terespolskiej publiczności w efektownych strojach zatańczyły dziewczyny z Teatru Tańca FANTAZJA z Brześcia, którym towarzyszyli dwaj muzycy (akordeoniści) z zespołu muzycznego Muzzart.

Na zakończenie w repertuarze poetyckim wystąpiło trio z Białej Podlaskiej ELECTRO ACOUSITC. Zespół zaprezentował własne liryczne i nastrojowe kompozycje.

Pomiędzy występami prowadzona była licytacja gadżetów pochodzących z Fundacji WOŚP i od lokalnych darczyńców. Zlicytowano m.in. gitarę akustyczną z autografem Dawida Podsiadło, piłkę klubu Legia Warszawa z autografem, Dużego pluszowego misia, kolacje dla 2 osób i wiele innych atrakcyjnych przedmiotów. Licytacje prowadził Michał Trantau. Na zakończenie za pomocą lampionów wypuszczono Światełko do Nieba.

W imieniu szefowej sztabu WOŚP w Terespolu – Katarzyny Polaczuk, składamy najserdeczniejsze podziękowania naszym WOLONTARIUSZOM. To dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy co rok brać udział w tak szczytnej akcji, jaką jest Finał WOŚP i bić rekordy w zbiórkach pieniędzy!

Podczas trwania imprezy nie zabrakło innych atrakcji: pokaz Klubu Szachowego MOK ,,Debiut” Terespol, ognisko, malowanie twarzy, sklepik z wyrobami kulinarnymi a na zakończenie wypuszczono w niebo lampiony (w tym roku w w niemal całym kraju zrezygnowano z fajerwerków).

        

Pomimo radości z rekordowego wyniku w zbiórce pieniędzy łączymy się ze wszystkimi rodakami pogrążonymi w bólu po zamordowaniu prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza, który od wielu lat był przyjacielem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie pozwólmy by nienawiść, i fanatyzm przysłoniły piękne idee: miłości, przyjaźni, empatii, które towarzyszą każdemu finałowi WOŚP.

                                  

Podziękowania za wsparcie rzeczowe i organizacyjne:

- Ochotnicza Straż Pożarna w Terespolu,

- Zespół Szkół Publicznych nr1 w Terespolu,

- Akademickie Liceum Ogólnokształcące PSW w Terespolu,

- Szkoła Podstawowa nr 2 w Terespolu,

- nauczycielka SP nr2 – Dorota Szprychel,

- Tomasz Oleszczuk i Mirosław Łojko, Wojtek Kuras, Mateusz Tarasiuk - Free Sound,

- Michał Trantau - Konferansjerzy.net.pl

- Restauracja GALERIA SMAKÓW, Agnieszka Drab,

- Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Terespolu,

- Firma Reklamowa GRAFI - Beata Szefer,

- Niepubliczny Zakład Opieki Medycznej MEDYK,

- nauczyciele ZSP nr1: Eliza Lańska, Edyta Krzemińska, Dorota Poleszczuk, Alina Popławska, Tomasz Jezuit,

- kucharki ZSP nr1: Anna Puzaitis, Marzena Filipczak i Lucyna Onufrejuk, Iwona Zaorska,

- Krystyna Pucer,

- Magdalena Wieczorek,

- Kamila Korneluk,

- Pracownia Plastyczna MOK: Danuta Izdebska, Renata Papińska, Marzena Dmitruk, Hubet Harasimiuk,

- Sklep Mięsny POLSKIE SPECJAŁY w Terespolu,

- Państwo Arseniukowie z Lebiedziewa,

 

Darczyńcy przedmiotów na aukcje:

- Fundacja WOŚP,

- burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk,

- sekretarz Miasta Terespol Józef Paderewski,

- przewodniczący Rady Miasta Jarosław Tarasiuk,

- Polski Komitet Olimpijski,

- Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej ,,Szansa",

- Pizzeria ,,PAPPA PIZZA”,

- Ochotnicza Straż Pożarna w Terespolu,

- JUBLILER PERFUMERIA – Stanisława Dac

- Męski Zakład Fryzjerski ,,U RUDEJ", Ania Wakulska,

- Gminne Centrum Kultury w Kobylanach,

- Mirosław Kowalczyk,

- Piotr Czernik,

- Sklep z artykułami dziecięcymi PUCHATEK,

- Restauracja GALERIA SMAKÓW,

- Zakład Samochodowy PERFECT SERVICE – Mariusz Sołoducha,

- Przychodnia Rehabilitacyjna w Białej Podlaskiej - Marta i Bartek Brojek,

- GALERIA ZACISZE – Ewa i Tomasz Androsiukowie.