Spotkanie z Piotrem Szyszkowskim autorem książki "Tenis w Terespolu w roku jubileuszu 100-lecia Cudu nad Wisłą" - 27.08.2021

 W dniu 27 sierpnia 2021 r. w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu odbyło się spotkanie Piotra Szyszkowskiego, autora ksiażki "Tenis w Terespolu w roku jubileuszu 100-lecia Cudu nad Wisłą" z Czytelnikami.

Wśród znamienitych Gości tego kameralnego spotkania był ojciec autora Stanisław, Pani Anna Pietrusik - dyr Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu, Pani Agata Saj - dyr Miejskiej Biblioteki Publicznej w naszym mieście oraz Pani Barbara Saj - radna miasta Terespol. Wśród osób zaproszonych byli przyjaciele i bliscy znajomi z kortu i nie tylko.

Autor na spotkanie przyniósł drewniane, przedwojenne rakiety tenisowe, piłki tenisowe z autografami Rogera Federera, Igi Świątek, a także pierwsze zdjęcia związane z tenisem w Terespolu.

Po wstępie i krótkiej prezentacji treści książki autor przeszedł do bieżącej działalności terespolskiego środowiska tenisowego w roku 100-lecia Polskiego Związku Tenisowego, a następnie dyskusja wybiegła w przyszłość tegoż środowiska.

Na koniec owocnego spotkania przebiegającego w rodzinnej atmosferze uczestnicy zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia, a po nim otoczyli Piotra Szyszkowskiego kierując prośbę o stosowną dedykację.

Była to już szósta książka Piotra Szyszkowskiego, i druga o tenisie w naszym rodzinnym mieście.