Piknik pn RODZINA RAZEM z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka - 05.06.2022. Relacja.

  W niedzielę 5 czerwca odbył się na terenie rekreacyjnym ,,Konowica” piknik pn. ,,Rodzina Razem”, zorganizowany z okazji przypadającego kilka dni wcześniej Międzynarodowego Dnia Dziecka.

GALERIA >>>

Organizatorzy: burmistrz, radni miasta i Miejski Ośrodek Kultury przy współpracy z Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przygotowali wiele atrakcji: na scenie zatańczyły formacje zespołu tańca FLESZ, zaśpiewali uczniowie SP nr1 w Terespolu a na pianinie zagrały uczestniczki zajęć muzycznych w MOK. Na zakończenie mikrofon spontanicznie Wszystkim występującym na scenie wręczone zostały słodkie upominki.

Na całym terenie odbywały się zabawy animacyjne związane z malowaniem twarzy, robionymi zmywalnymi tatuażami i kręceniem kolorowych warkoczyków, które przygotowała pracownia plastyczna MOK.

Zaprzyjaźniony Teatr ,,Antidotum” z Białej Podlaskiej zorganizował ,,ogródek kuglarski”.

Można było także skorzystać z przejażdżki konnej oferowanej przez Ranczo Nadbużańska.

Dzieci był Następnie organizacja pn. Nowe Horyzonty przeprowadziła program wczesnej profilaktyki dla dzieci pn. ,,Cukierki”.

Dużą frajdą dla dzieci było bezpłatne wesołe miasteczko z dmuchanymi zjeżdżalniami małą gastronomią (lody, napoje popcorn), symulatorem wirtualnej rzeczywistości i wozem strażackim z terespolskiej OSP.

Tego dnia otwarto w Sali konferencyjnej nowego budynku Centrum Kultury i Rekreacji wystawę prac graficznych pt. ,,Sztuka z Piksela": Zuzi i Lilianny Rudzkich, którą można przez najbliższy czas oglądać w godzinach popołudniowych. Dzień wcześniej (4 czerwca) w tej samej Sali odbył się turniej szachowy.

            

Piknik wzbogacony był o działania sportowe. Odbyły się dwa turnieje: Tenisa uczniów klas IV-VI szkół podstawowych na korcie tenisowym,

oraz Piłki Nożnej uczniów klas 0,1,2 szkoły podstawowej na boisku stadionu miejskiego.

Warto też dodać, że wieczorem KP Granica Terespol wygrała swój mecz ligowy z Sokołem Adamów aż 7:0 i zachowała szanse na utrzymanie się w lidze okręgowej!

Wszystkim rodzinom dziękujemy za obecności, firmom za przygotowane atrakcje oraz ekipie technicznej i wolontariuszom za wsparcie w organizacji. W związku ze zniesieniem od 1 lipca zakazu przebywania w strefie przygranicznej, kolejne wydarzenie planujemy w sierpniu. Szczegóły wkrótce.

Foto: Gosia Harasimiuk