Piknik ,,Pożegnanie Lata" na terenie rekreacyjnym przy MCKSiR - 17.09.2023

Mieszkańcy Terespola i okolic w niedzielę 17 września na terenie rekreacyjnym ,,Konowica” przy MCKSiR pożegnali lato uczestnicząc w pikniku. 

Impreza rozpoczęła się o godzinie 13:00, wtedy to najmłodsi uczestnicy zaczęli ustawiać się w kolejce do dmuchanych zjeżdżalni. Bilet na cały dzień imprezy kosztował jedynie 10 zł.

GALERIA >>>

Występy sceniczne rozpoczął iluzjonista z Lublina, czyli Mr. Jupi (Ireneusz Łopucki). Zaprezentował  program familijny pt. ,,Magia czy iluzja?”. Interaktywny pokaz przypadł publiczności do gustu.

Po nim gościnnie wystąpił Janusz Sałtrukiewicz, który zagrał parę utworów na harmonijce ustnej.

Potem na scenie zaprezentowało się urocze trio wokalne z Zamościa o nietuzinkowej nazwie ,,Gdzie diabeł nie może…”, czyli: Kasia Figura, Ania Chabros i Jola Stoczkowska-Pawelczyk. Dziewczyny zaprezentowały program pod nazwą ,,Żyj kolorowo!”.

Był to mix muzyki cygańskiej, folkowej i rockowej. Wokalno-taneczne show podobało się publiczności. Po występie burmistrz Jacek Danieluk oficjalnie przywitał terespolan i życzył dobrej zabawy. 

Kolejno pojawili się aktorzy teatru improwizacji ,,Poławiacze Pereł” z Lublina. Charakterystyczną cechą tego rodzaju teatru jest tworzenie "na żywo", "od ręki" skeczy improwizowanych do sugestii widowni. Śmiech na ich pokazach to skutek zaskoczenia, pomysłowości, poczucia humoru i błyskotliwości.

Czerpią z chwili, dlatego każdy ich pokaz jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Poławiacze często zapraszali widzów, aby z nimi na scenie współtworzyli "show". Widzowie, początkowo nieśmiali, zaczęli chwytać skecze dobrze się bawiąc. Warto dodać, że panowie wystąpili już w Terespolu w 2017 roku w parku miejskim podczas Dni Teatru Ulicznego.

Na zakończenie pikniku wystąpił muzyk, autor tekstów i kompozytor, poeta, aktor filmowy GABRIEL FLESZAR. Towarzyszącym Gabrielowi gitarzystą był Kostek Andriejew - jeden z najlepszych w tym kraju, uznany przez branżę, mający na koncie współpracę z wieloma topowymi artystami.

W programie koncertu, obok najbardziej znanych utworów wokalisty: ,,Kroplą deszczu” czy ,,Bilet do nieba”, pojawiło się sporo coverów obok rocka (Hey, Wilki, Róże Europy, Elektryczne Gitary) pojawiła się nawet piosenka poetycka (Piotr Bukartyk, Maciej Maleńczuk).

Artysta czarował publiczność umiejętnościami wokalnymi a towarzyszący mu gitarzysta potwierdzał swoimi solówkami swój kunszt muzyczny. Nie obyło się bez bisu!

Podczas trwania imprezy atrakcje związane z malowaniem twarzy i pleceniem kolorowych warkoczy prowadziła pracownia plastyczna MCKSiR w Terespolu.

Na zakończenie zespół METAF poprowadził dyskotekę dla młodzieży.

Wspomnieć należy, że zawodnicy KP Granica Terespol w tym dniu wygrali swój 3 ligowy mecz z rzędu. Tym razem pokonali Niwę Łomazy aż 7:1. Gratulujemy!

Terespolskie zakończenie lata miało charakter tak naprawdę symboliczny, ponieważ tak pięknej pogody życzylibyśmy sobie jak najdłużej.