Szachowe Grand Prix Terespola 2023. Relacja

Szachowe Grand Prix Terespola 2023

W niedzielę 22 października 2023 r. odbyło się Grand Prix Terespola 2023 w szachach szybkich. Na turniej ,,królewskiej gry" przybyło trzydziestu zawodników z całego regionu: Lublina, Sarnak, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Lachówki Małej, Kaliłowa i oraz najliczniejsza grupa z Terespola.

GALERIA >>>  

Wydarzenie zostało otwarte pokazem gry na harmonijce w wykonaniu najstarszego terespolskiego szachisty Janusza Sałtrukiewicza (82 lata). Jego występ został nagrodzony brawami.

 

W całym turnieju zwyciężył Artur Oleszczuk z Lublina (kategoria Open). Natomiast w poszczególnych kategoriach najlepsze wyniki uzyskali:

- w kategorii kobiet:

  • Karolina Sacharczuk z Sarnak,
  • Marta Bielecka z Kaliłowa,
  • Julia Cydejko z Lachówki Małej,

- w kategorii do lat 12:

  • Wojciech Niedziółko z Terespola,
  • Karol Dajda z Terespola,
  • Aleks Kozłowski z Terespola,

w kategorii Open:

  • Artur Oleszczuk z Białej Podlaskiej,
  • Marcin Dudek z Terespola,
  • Bogdan Celiński z Białej Podlaskiej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Laureaci dodatkowo otrzymali pamiątkowe medale. Zawodnikom czas rywalizacji umilał poczęstunek w postaci owoców, ciastek i napoi.

Tradycyjnie wyróżniono najmłodszego i najstarszego zawodnika Grand Prix: Janka Gołębiowskiego - 6 lat (jest młodszy o tylko kilka miesięcy od Błażeja Bieleckiego) oraz Janusza Sałtrukiewicz (82 lata), który nie opuszcza żadnego turnieju, co świadczy o jego ogromnym zamiłowaniu do szachów.

Turniej odbył się dzięki wsparciu MCKSiR w Terespolu, Urzędu Miasta Terespol, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu oraz Klubu Szachowego MOK „Debiut” Terespol.

 

Udział w turnieju szachowym w Sarnakach (6-9.10.2023 r) 

W dniach 6-9 października 2023 r. zawodnicy z Klubu Szachowego w Terespolu - Wojtek Niedziółko, Karol Dajda, Krzysztof Gołębiowski i Sławomir Leszek uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Szachowym im. „Bohaterów Akcji V2”. Turniej odbył się w Sarnakach.

W swojej kategorii Karol Dajda zajął 5 miejsce, zdobywając 4 kategorię szachową, a Wojtek Niedziółko zajął 10 miejsce i zdobył 5 kategorię szachową. Krzysztof Gołębiowski w swojej kategorii był 7.

Pobyt w Sarnakach był pełen różnych atrakcji historycznych i sportowych, co ubogaciło naszych szachistów.

Zapraszamy na następne turnieje szachowe oraz zajęcia szachowe, które odbywają się w każdy wtorek w godz. 17-19 w sali przy stadionie miejskim.

 

Tekst i foto Sławomir Leszek