II Otwarty Turniej Szachowy im. Marka Ferensa - 02.06.2024

W niedzielę 02 czerwca br. w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu odbył się II Otwarty Turniej Szachowy ku pamięci Marka Ferensa. W ten sposób chcieliśmy uczcić naszego kolegę, nauczyciela i bardzo oddanego działacza w dziedzinie sportu i kultury.

GALERIA >>>

Na otwarcie turnieju przybyli rodzice Marka: Irena i Józef Ferens oraz żona Celina Ferens z synem Pawłem. Okazali dużą wdzięczność i wzruszenie, że pamiętaliśmy o ich synu i mężu.

Wręczyliśmy pamiątkowe grawertony z podziękowaniami. Zapewniliśmy o kontynuacji rozpoczętego dzieła i w każdą następną rocznicę (czerwiec) będziemy organizować turniej szachowy jego imienia.

W turnieju uczestniczyło 20 zawodników z Białej Podlaskiej, Kaliłowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Mińska Mazowieckiego oraz Terespola. Zwycięzcą w całym turnieju został Kulisz Krzysztof z Białej Podlaskiej.

W poszczególnych kategoriach zwyciężali:

W kategorii kobiet:

  1. Bielecka Marta z Kaliłowa,
  2. Jaszczyk Julia z Terespola,
  3. Pelka-Romaniuk Viktoria z Terespola.

W kategorii do lat 12:

  1. Gołębiowski Jan z Terespola,
  2. Dajda Karol z Terespola,
  3. Bielecki Błażej z Kaliłowa.

W kategorii Open:

  1. Kulisz Krzysztof z Białej Podlaskiej,
  2. Wawszczak Marcin z Białej Podlaskiej,
  3. Pietkiewicz Andrzej z Białej Podlaskiej.                                                         

Nagrodziliśmy najmłodszego uczestnika turnieju Jasia Gołębiowskiego lat 8 i najstarszego Janusza Sałtrukiewicza lat 83. Miłym wydarzeniem było uczestnictwo rodziny szachowej Gołębiowskich w składzie czterech zawodników.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki zaprojektowane i wykonane przez firmę ECOPROJECTS https://wszystkoztektury.pl/

Ponadto każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową. Uczestników turnieju ugościliśmy kawą, herbatą, napojami, owocami i słodyczami.

     Dziękujemy za wsparcie przy organizacji turnieju Miastu Terespol, Miejskiemu Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Terespolu oraz Klubowi Szachowemu MOK ,,Debiut" Terespol. Zapraszamy za rok na kontynuację wydarzenia.

                                               Tekst i foto: Sławomir Leszek, Tomasz Gołębiowski