Dzień Dziecka ,,Rodzina Razem" - 02.06.2024. Relacja

W niedzielę 2 czerwca odbył się w Terespolu piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka (dzień ten ustanowiony został przez ONZ w 1954 r. w celu upowszechnienia ideałów i celów dotyczących praw dzieci zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych). Jak co roku hasło przewodnie brzmiało ,,Rodzina Razem”.

Radio Biper >>>

Impreza planowo miała odbyć się na terenie rekreacyjnym ,,Konowica” jednak z powodu deszczowej pogody została przeniesiona do hali sportowej MCKSiR.

Tego dnia na najmłodszych czekało wiele atrakcji: bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie (firma Bajuś), spektakl kukiełkowy pt. ,,Pinokio” wystawiony przez Teatr FORMA z Białegostoku.

Aktorzy po przedstawieniu przeprowadzili dodatkowo zabawy animacyjne. Następnie na ,,scenie” zaprezentowały się dzieci uczęszczające na zajęcia wokalne do MCKSiR oraz SP nr 1. 

Nie zabrakło też występów tanecznych dziewczyn z FLESZ Dance Company. Zaprezentowane układy zespołowo (FLESZ Squadzik i FLESZ Squad) oraz w duetach i solo będzie można zobaczyć 16 czerwca podczas przeglądu zespołów tanecznych Love to Dance.

W programie znalazły się także zabawy animacyjne, malowanie twarzy, warkoczyki, przejażdżki na zwierzęcych ,,jeździkach”, małej gastronomii (Poleskie Specjały). Nie zabrakło także wozów bojowych OSP w Terespolu i pokazu sprzętu Komisariatu Policji w Terespolu.

 

W ramach Dnia Dziecka odbyły się także zawodny sportowe:

30 maja - Turniej Tenisa dla młodzieży kat. ,,Open” (od 12 lat).

31 maja - Turniej ping ponga dla dzieci ze szkół podstawowych klas IV-VIII.

1 czerwca - Turniej dzikich drużyn dla dzieci ze szkół podstawowych klas I-III.

1 czerwca -  Turniej dzikich drużyn dla dzieci ze szkół podstawowych klas IV-VII.

2 czerwca - Turniej Szachowy poświęcony pamięci Marka Ferensa.