Koncert THE ANALOGS (+Paragraf 256 oraz Perfect Snatch) - 28.04.2012

Wreszcie stało się coś, na co wielu czekało od dawna. Po raz pierwszy od niepamietnych czasów do Terespola przyjachał zespół muzyczny, który od lat przynależy do swoistej ,,ekstraklasy" rodzimej sceny punk rockowej. Był to też pierwszy koncert biletowany (20-25zł), który odbył się w sobotę 28 kwietnia w lokalu o nazwie ,,Świetokrzyska" dawniej KOS. Mowa tu o zespole the Analogs, który popularny jest również poza granicami naszego kraju!!!

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Jednak zanim panowie pochodzący ze Szczecina wkroczyli na scenę, swoją szansę wykorzystały, jako spupport, młodzieżowe zespoły z Terespola i Miedzyrzeca Podlaskiego. Jako pierwszy zagrał terespolski Prefect Snatch, który zaprezentował autorskie wersje utworów m.in. the White Stripes oraz Audioslave. Mimo nieco okrojonego składu wzbudzili uznanie schodzącej się dopiero publiczności (co wcale nie jest takie proste). Z pewnością nasze miasto będzie w niedalekiej przyszłości dumne z tak zdolnego zespołu.

Następnie na scenie pojawili się chłopaki z punk rockowego zespołu Paragraf 256. Szybka muzyka, ostre buntownicze teksty rozkręciły publiczność, która nie dała zejść zespołowi bez kilku bisów. Dodać trzeba, że zespół pisze własne teksty i muzykę, za co należą sie brawa, ponieważ robia to znakomicie.

Wszyscy zebrani ludzie, których naliczyliśmy ponad 100 osób, czekali już na gwiazdę wieczoru, czyli zespół the Analogs. stylistycznie wywodzący się z energetycznej mieszanki brudnego rock n rolla, ulicznego punk rocka oraz hard core'u. Zespół zaczął wystep od takich szlagierów jak: ,,Pieśń Aniołów", ,,Blask Szminki", Poza Prawem", ,,Co Warte Jest Życie", ,,Twoje Kłamstwa" by potem zaprezentować: ,,Strzelby z Brixton", ,,Oj Młodzież", ,,Dzieciaki atakujące ..." i Era Techno" aż po najnowsze utwory z albumy ,,XIII. Ballady Czasu Upadku", czyli: ,,Pył do Pyłu", ,,Ta ostatnia Noc" i ,,Moje Życie Moja Droga". Publiczność szalała!!!

Zespół grający bardzo ostro, gitarowo z charakterystycznym wokalem ,,Harryego" i mocnym brzmieniem ,,Piguły" był tego dnia wprost niesamowity. Mimo kilku solidnych bisów publiczność niechciała w dalszym ciagu wypuścić muzyków ze sceny. Koncert wprost genialny!!!

W imprezie wzięło udział ponad 100 osób z Terespola, Małaszewicz, Białej Podlaskiej, Wisznic, Międzyrzeca Podlaskiego a także: Brześcia na Białorusi, Siedlec, Siemiatycz a nawet z Warszawy i Łodzi. Dzięki czemu koncert okazał się okazją do promocji Terespola. 

Podziękowania należą się firmom, które wsparły koncert, czyli PHU MONTER (sklep hydrauliczny w Terespolu), restauracja GALERIA SMAKÓW w Terespolu, PKP Cargo Centrum Logistyczne w Małaszewiczach oraz anonimowy darczyńca. Składamy podziekowania również GS Samopomoc Chłopska za wynajęcie lokalu a takżę BCK w Białej Podlaskiej za nagłosnienie, oświetlenie i bardzo profesjonalną obsługę techniczną.

Koncert bardzo udany!!! Wielkie podziękowania dla zespołu, że zgodził się zagrać w tak małym miasteczku jak Terespol. Z pewnością jeszcze tu powrócą. 

Zapraszamy już w 25-27 maja na Filmowe Podlasie Atakuje! gdzie po projekcjach filmowych wystapi gość specjalny z Białorusi. Zespół łączący hip hop, hard core i punk. zapowiada się ciekawie. Szczegóły wkrótce na naszej stronie.