Dzień Dziecka ,,Rodzina Razem" 03.06.12 - relacja !!!

W niedzielę 3 czerwca odbyła się w MOK impreza z okazji Dnia Dziecka pod hasłem ,,Rodzina Razem”. Z powodu niepewnej pogody wszystkie atrakcje przeniesione zostały na halę sportową. Największym powodzeniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, z których dzieci i młodzież korzystały za darmo przez kilka godzin.

W międzyczasie odbyły się na ,,Orliku,, zabawy i konkursy sportowe z nagrodami, pokaz tresury psa ze Straży Granicznej, a także animacyjne zajęcia plastyczne pt. ,,Sowy, sówki i wiewióry”, gdzie najmłodsi uczestnicy imprezy malowali mieszkańców lasu. W krótkim czasie plansze z drzewami wypełnione zostały sympatycznymi zwierzątkami. Dodatkowo, po raz pierwszy pojawiły się gry telewizyjne tzw. kinect, które polegają na sterowaniu ruchami własnego ciała za pomocą czujników, animowaną postacią na ekranie telewizora. Można było zagrać w piłkę nożną, wziąć udział w biegu przez płotki czy też w pograć w kręgle.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Dużą atrakcją okazał się pokaz sztuki walki capoeira, przygotowany przez bialską grupę UNICAR. Dodać należy, że pokaz urozmaicony był śpiewem i grą na starych instrumentach rodem z indiańskich plemion żyjących w brazylijskiej dżungli. Dzięki pomocy p. Tomasza Jezuita zaprezentowali się również laureaci XXI Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Festiwal, organizowany przez ZSP nr1 w Terespolu odbył się w piątek 1 czerwca. Swój sprzęt pokazali się również strażacy z OSP w Terespolu, lokalna grupa ASG ,,Korpus Wschodni”, Placówka Straży Granicznej w Terespolu. Duże zainteresowanie wzbudzał pan Andrzej Lipowiecki swoimi modelami samolotów oraz makietami bunkrów wchodzących w kompleks fortyfikacji Twierdzy Brześć. Swoje prace prezentowała również Marzena Dmitruk, która specjalizuje się w koronkarstwie. Biżuteria będąca dziełem jej rąk robiła niezwykłe wrażenie.

Pomimo tego, że impreza, która tradycyjnie odbywała się co roku w parku miejskim, została przeniesiona na halę do MOK, frekwencja była bardzo duża, za co serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom i osobom prywatnym, w tym wolontariuszom, którzy zaangażowali się w organizację tej imprezy. Zespołowi ASTERS szczególnie- za wypożyczenie nagłośnienia oraz Galerii Smaków za sponsoring zimnych i gorących napojów.

Zapraszamy za rok !!!