Gra Miejska ,,Poznaj swoje miasto" (25.08.2012) - artykuł

Terespol to małe miasteczko położone na ścianie wschodniej Polski. Nie dzieje się tutaj nic ciekawego, miasto nie posiada żadnych atrakcji kulturalnych czy turystycznych. Ludzie żyją tutaj skromnie, i właściwie każde inne miejsce, nawet w naszym kraju jest lepsze od tego jednego. Ktoś, kto nie zna Terespola, może tak powiedzieć. Będzie to jednak osąd nieprawdziwy. Miasto posiada swoją historię, posiada również kilka dobrze ukrytych zabytków i kilka ciekawych miejsc wartych poznania. W mieście takim jak nasze, udało się przeprowadzić „grę miejską”, która jest atrakcją typową dla metropolii.

 

W dniu 25 sierpnia 2012 r. grupa młodych ludzi zrealizowała autorski projekt kierowany do mieszkańców miasta, w którym przedstawiono wybrane miejsca, związane z historią miasta. Gra miejska miała na celu pokazanie rozwoju miasta na przestrzeni ostatnich wieków, funkcji którą spełniało historycznie miasto; jak służyło swoim mieszkańcom i dostosowywało się do ich potrzeb. Uczestnicy gry podzieleni na drużyny, rozwiązując szarady, zdobywali wskazówki prowadzące do miejsc - historycznych punktów miasta.

 

W trakcie gry uczestnicy poznawali swoje mocne strony jak i zalety członków swoich drużyn; przygotowanie kondycyjne, orientacja w terenie, umiejętność logicznego myślenia i odpowiedniego zadawania pytań. Wszyscy uczestnicy wykazywali się niebywałą kreatywnością i konsekwencją w zdobywaniu kolejnych wskazówek, począwszy od konkurencji sportowych, zdobywając kolejne punkty trasy, dzięki czemu ukończyli grę w pełnych składach, ubogaceni o wiedzę, otrzymując nagrody rzeczowe. Na zakończenie gry, organizatorzy przygotowali, przy terespolskiej Prochowni, wspólne ognisko.

Uczestnikom dziękujemy za obecność, gra nie odbyłaby się bez nich! Dziękujemy Kołu Miłośników Fortyfikacji i Historii i Fortyfikacji oraz grupie ASG Terespol Korpus Wschodni oraz Sponsorom: Mini Delikatesy Terespol, Pizzeria ,,Solare" oraz CARBO-SPED Małaszewicze.

                                                                                                                    Łukasz Sadowski