AlterOFFka vol. 3 - warsztaty, filmy dokumentalne i koncerty (rock, hip hop) 27-28.10.12

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol po raz trzeci w tym roku zorganizowało (27-28.10.2012) wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury akcję pod nazwą AlterOFFka, które składało się z: warsztatów filmowych (praca z kamerą) i muzycznych (gitara, bas, perkusja, pianino oraz beatbox i breakdance), pokazu filmów pochodzących z renomowanego, międzynarodowego festiwalu ,,Watch Docs” a także koncertów zespołów rockowych (The Same, Snatch i Videoslave) i hip hopowych (DTM, MuzaMan) a także bboingowego spontanu (Lebson, East Border Crew).

Warsztaty muzyczne prowadzili: Paweł ,,Gunsess” Oziabło (gitara, bas), Piotr ,,Rosess” Oziabło i Karol Toczko (perkusja, klawisze) a także Przemysław ,,MuzaMan” Fryc (beatbox) i Mateusz Lebek (breakdance). Warsztaty skupiły tym razem miłośników zarówno rockowego grania i hip hopowego bujania. Zajęcia filmowe prowadził Radosław Dąbrowski, który zajmuje się aktorstwem i dziennikarstwem. W ciągu dwóch dni Dom Kultury tętnił życiem.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> (foto Magdalena Sylwiesiuk)

W niedzielę wieczorem w restauracji ,,Galeria Smaków” o godzinie 17 rozpoczął się Przegląd Filmów Dokumentalnych o Prawach Człowieka ,,Human Rights”. Filmy pochodziły z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych ,,Watch Docs”. Prawa człowieka w filmie. Zaprezentowano kilka bardzo interesujących obrazów: ,,Białoruski sen" - film o sytuacji po wyborach na Białorusi, ,,Czarna córka” - wspomnienia cyganki, ,,Jestem dziewczynką” – opowieść o chłopcu, który czuje się dziewczyną, ,,Sześć tygodni” - opowiadający o adopcji niemowląt i ,,Wagah” – konflikt idyjsko-pakistański widziany okiem dzieci. Poza festiwalem Watch Docs: ,,Marzenie o dzikim zachodzie” – w którym pokazano osoby niepełnosprawne, które realizowały własne marzenia.

Po filmach przyszła pora na występy muzyczne. Na początku zaprezentował się zespół The Same, dla którego był to pierwszy publiczny występ. Młodzież zaprezentowała utwór ,,Czarny Chleb i Czarna Kawa” we własnej aranżacji. Poszło świetnie. Następnie na scenie pojawił się dobrze już znany lokalnej publiczności zespół SNATCH. Dając popis dobrego rockowego grania. Na uwagę zasługuje charyzmatyczna wokalistka Olka. Tuż po bardzo udanym występie pod sceną znaleźli się B-boye, dając energetyczny pokaz breakdance. Niesamowite triki, wspólnie z członkami lokalnej grupy tanecznej East Border Crew, pokazywał Lebson – czołowy przedstawiciel lubelskiego bboingu.

Potem scena należała do zespołu VIDEOSLAVE, niekwestionowanej gwiazdy tegoż wieczoru. Zespół, reprezentujący ,,stronę białoruską”, gra covery zespołu Rage Against the Machine – amerykańskiej bardzo zaangażowanej społecznie prezentującej ostrą odmianę rocka z elementami hip hopu i funka. Takie przeboje jak ,,Killing in the Name” czy ,,Freedom” po raz pierwszy zabrzmiały w Terespolu. Już od pierwszych dźwięków panowie pokazali, że całkiem niewiele brakuje im do oryginału. Koncert był niesamowity. Publiczność zebrana w lokalu miała okazję naprawdę nieźle poszaleć.

Następnie na scenę wkroczyli ziomale z lokalnego hip hopowego składu Dzieci Trzeciego Milenium. Chłopaki zaprezentowali kilka ciekawych utworów własnej twórczości, które nagradzane były gromkimi brawami. Na koniec pokaz beatboxu zaprezentował MuzaMan – czołowy przedstawiciel lubelskiej sceny beatboxu. Swoim pokazem oczarował zgromadzonych ludzi. W ten oto sposób zakończył się projekt AlterOFFka.

Wydarzenie – Przegląd Filmów Dokumentalnych ,,Human Rights” - jest trzecim etapem zadania pt. ,,AlterOFFka” w Terespolu. Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Współorganizatorzy – MOK Terespol

Filmy zostały udostępnione dzięki uprzejmości Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Prawa Człowieka w Filmie ,,Watch Docs" -  http://watchdocs.pl/

Składamy serdeczne podziękowania firmom, które nas wspierały:

restauracja ,,Galeria Smaków" w Terespolu

PHU MONTER - sklep hydrauliczny w Terespolu

Sala Zabaw ,,Wyspa Radości" w Terespolu

Rebutr II - skleb z artykułami budowniczymi w Terespolu

Dziękujemy wolontariuszom za pomoc i wsparcie !!!

Dziękujemy również wszystkim licznym uczestnikom warsztatów, przeglądów filmowych i koncertów !!!