WOŚP 2013 - XXI Finał - relacja (13.01.2013)

XXI Finał WOŚP w Terespolu

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny zagrał w Terespolu. Od wczesnych godzin porannych 70 wolontariuszy, pod kierownictwem szefowej sztabu Katarzyny Polaczuk, zbierało pieniądze do puszek. W siedzibie Poradni Psychologiczno-pedagogicznej w Terespolu w godzinach południowych przeprowadzone zostały przesiewowe badania słuchu i wzroku dla dzieci oraz konsultacje z lekarzem rodzinnym. Po godzinie 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczęła się impreza kulturalno-rozrywkowa, podczas której zlicytowano wiele przedmiotów a swoją twórczość zaprezentowała m.in. młodzież z terespolskich szkół. Zebrano łącznie 14781,17 zł i po raz kolejny został, w naszym mieście, pobity rekord zbiórki na WOŚP.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

GALERIA2>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> (Goniec Terespolski)

Hasło tegorocznego Finału brzmiało: ,,Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Pieniądze zebrane w 21. Finale zostaną podzielone. Połowę Fundacja wykorzysta na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowę na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. W tym drugim przypadku pomoc trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie.


Impreza na hali sportowej w MOK Terespol rozpoczęła się jasełkami, które wystawili uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu pod okiem Elizy Lańskiej i Edyty Krzemińskiej.

Następnie subtelny, pięknie zaaranżowany program muzyczny zaprezentowało trio akustyczne w składzie: Małgorzata Oleszczuk (voc), Piotr Badalski (git) i Tomasz Biegajło (git).


Później scena należała do zespołów tanecznych: breakdanceowy the East Border Crew (GOK Koroszczyn) oraz dziewczęcy zespół tańca współczesnego - FLESZ. Zespoły zaprezentowały po dwa układy, którymi rozruszały publiczność.

Po pokazach tańca przyszedł czas na młodzieżowy zespół rockowy The Same. Młodzi muzycy zaprezentowali 4 utwory z repertuaru: Blur, Rammstein czy Red Hot Chilli Peppers. Spontaniczna rockowa muzyka podobała się publice.

Następnie na scenie pojawili się goście z zespołu Pirouette, który przyjechał z Brześcia na Białorusi. Autorska muzyka w ich wykonaniu to czysty profesjonalizm. Występ był świetny. Po koncercie publiczność udała się na zewnątrz budynku zobaczyć ,,Światełko do nieba”.


Atrakcyjny pokaz fajerwerków ufundował p. Bartosz Terpiłowski. Po sztucznych ogniach wszyscy wrócili na halę sportową podziwiać występ gwiazdy wieczoru, zespołu – Casandra, który składał się z trzech pięknych dziewczyn: wokalistki Casandry i jej dwóch tancerek. Występ w rytmie disco polo rozgrzał publiczność do czerwoności, szczególnie jej męską część. Impreza, którą od początku do końca (łącznie z aukcjami) prowadził profesjonalny konferansjer Michał Trantau.


Oprócz występów, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: konkurs wyciskania sztangi + pokaz trzech najsilniejszych sztangistów w Terespolu, ognisko i pieczenie kiełbasek, pokaz GRAFFITI, pokazy Straży Granicznej, pokazy Straży Pożarnej, nauka udzielania pierwszej pomocy, malowanie twarzy, sklepik spożywczy. Tradycyjnie, strzelnicą, wsparła nas grupa ASG Korpus Wschodni i grupa KŁOS z Białej Podlaskiej. Impreza zakończyła się parę minut po 22.00.

Tegoroczny Fianł WOŚP w Terespolu wsparli: portal informacyjny Biała24 i firma Group Press, którzy zaoferowali gwiazdę wieczoru oraz prowadzenie imprezy.


Partnerzy: Urząd Miasta Terespol, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Terespolu, Ochotnicza Straż Pożarna w Terespolu, Straż Graniczna w Terespolu, Zespół Szkół Publicznych nr 1, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Terespolu i zespół muzyczny TRIO DANCE.

XXI FINAŁ WOŚP w Terespolu wsparła firma ,,PANTERA" Jerzy Jaworski, Wojska Polskiego 47, Terespol

Światełko do nieba ufundował p. Bartosz Terpiłowski !!!

Ponadto gadżety na aukcję ofiarowali:

Sklep PUCHATEK, Sklep KLEKS, Pizzeria ,,SOLARE", serwis tel. komórkowych ,,Mobile - Tech", Kwiaciarnia ,,Orchidea", pracownia plastyczna MOK Terespol, KP Granica Terespol, Eugeniusz Sobol i Ewelina Chryścionko.


Specjalne podziękowania należą się WOLONTARIUSZOM, których szefową była KATARZYNA POLACZUK

DOMINIKA MIARECZKA

KLAUDIA PANASIUK

OLIWIA PANASIUK

OLIWIA KNIGAWKA

EWA CZEBERKUS

PAULINA RYCHLIK

PAULINA KURASIŃSKA

ELIZA BONECKA

MARTA RYDZ

ANITA GRYCIUK

ANNA LIPOWIECKA

DANIEL GŁOWACKI

PAULINA DROBISZ

KAMILA SZELĄG

NATALIA SZELEST

PAULINA STASZCZUK

PATRYK TARASIUK

KATARZYNA WASILUK

KAROLINA WASILUK

JAKUB ŁUKASZUK

MARTA JAWORSKA

EWA ŁUKASZUK

JOANNA DRAGUN

AGNIESZKA KRASZKIEWICZ

KLAUDIA PAPIŃSKA

KAROLINA CELIŃSKA

DOMINIKA NIEDZWIEDZIUK

DOMINIKA SZCZYGIELSKA

NATALIA PIETRUSIK

JULIA SZEFER

PAULINA KRZEMIŃSKA

ALEKSANDARA ROMANIUK

WIKTORIA HOROSZKO

MONIKA WYSOKIŃSKA

EWELINA GŁOWACKA

EWA NEJMAN

KATARZYNA PATREJKO

EMILIA CHILUK

ILONA TROCHIMIUK

IGA PADEREWSKA

MATEUSZ WIC

MAŁGORZATA OLESZCZUK

KAMIL DANIELUK

PAULINA PIETRZAK

JULITA WOŁOSIUK

ANNA BUCZYŁO

ELIZA TARASIUK

MAŁGORZATA ŁUCIUK

JAGODA NOWAK

ŁUKASZ POPŁAWSKI

KINGA SEBASTIANIUK

SYLWIA KOTOWSKA

KAROLINA BRZOZOWSKA

MARCIN DUDEK

ELWIRA SIENKIEWICZ

MICHALINA POSTÓŁ

GABRIELA KULIKOWSKA

ANNA MLECZEK

PAWEŁ BANDZAREWICZ

MAGDALENA BENICH

AGNIESZKA KOZACZUK

DOMINIKA PARAFINIUK

ANNA WASIL

PATRYK PILIPCZUK

KORNELIUSZ LEWCZUK

KRZYSZTOF KUPRYŚ

NATALIA KOWALUK


Serdecznie Dzięujemy !!!