Spotkanie z terespolską pisarką Ewą Bagłaj i historykiem Leonidem Nieściorczukiem 22.06.13

Kresowe Bractwo Strzelców Kurkowych im. Orła Białejgo w Terespolu zorganizowało w sobotę 22 czerwca kolejne wydarzenie kulturalne. Tym razem w sali konferencyjnej mieszczącej się w Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie z terespolską pisarką Ewą Bagłaj oraz białoruskim historykiem Leonidem Nieściorczukiem. Autorzy promowali swoje najnowsze książki. 

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Ewa Bagłaj, pisarka pochodząca z Terespola obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Jest autorką książki biograficznej o matce aktora Daniela Olbrychskiego ,,Słoneczna Dziewczyna" - Opowieść o Klementynie Sołonowicz-Olbrychskiej. Jest także autorką cyklu powieści dla młodzieży: ,,Broszka", ,,Dublerka" i ,,PRYMUSKA". Na sobotnim spotkaniu autorka promowała swoją najnowszą, książkę pt. ,,Prymuska". Jest to dalsza część przygód młodej dziewczyny, dla której praca jako wolontariuszka na stadninie koni stała się życiową pasją. Nie brakuje w powieści wątków kryminalnych, które dzieją się m.in. w Terespolu oraz na stadninie koni w Kostomłotach. Nasza pisarka porusza wiele wątków związanych z lokalną kulturą i historią o niezwykłej więzi jaka istnieje pomiędzy człowiekiem i koniem. Serdecznie zachęcamy do lektury.


                               http://lubimyczytac.pl/ksiazka/172816/prymuska  

Następnie przyszedł czas na wystąpienie białoruskiego historyka Leonida Nieściorczuka. Autor przedstawił pokrótce swoją książkę pt. ,,Napoleon 1812". Zaprezentował wiele ciekawych zdjęć i rycin, pochodzących z okresu napoleońskiego, które zbierał przez kilkanaście lat w Polsce i innych krajach europejskich. Przedstawił również zdjęcia wyremontowanych, dzięki jego wielkiemu zaangażowaniu, starych polskich dworów i pałaców znajdujących sie obecnie na terytorium Białorusi.