Kiermasz Bożonarodzeniowy w Bibliotece Miejskiej - Relacja - 15.12.2013

Kiermasz Bożonarodzeniowy,

15 grudnia

Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu

(sala konferencyjna)

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Po raz kolejny MOK Terespol miał okazję zaprosić mieszkańców naszego miasta i okolic na kiermasz świąteczny. Kiermasz odbył się w niedzielę 15 grudnia w sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej. Wzięło w nim udział 11 wystawców.

Gościliśmy panie z Białorusi: Marię Borysiuk (dekoracje ze słomki), Irenę Szwejkus (ręcznie szyte lalki i biżuteria). Pani Bogusława Hawryluk - Matalińska prezentowała stroiki, choinki i anioły. Aniołami z masy solnej zachwyciła nas również pani Marzena Majchrzak. Z kolei pani Anna Karwacka - Kosińska miała różnorodne rękodzieło. Były tam ozdoby świąteczne, ale też mnóstwo innych ręcznie wykonanych przedmiotów nadających się na prezenty. Piękne serwety autorstwa pani Krystyny Łukaszuk prezentowała tym razem jej wnuczka. Po raz pierwszy gościliśmy panią Jolantę Kalicką ze stroikami świątecznymi i bombkami.

Panie z Przedszkola Miejskiego wystawiły mnóstwo różnorodnych ozdób. Nie zawiodły również uczestniczki grupy plastycznej MOK: Marzena Dmitruk i Beata Górska. Nasz ośrodek kultury zaprezentował choinki i bombki (również filcowane) oraz piękne pierniki wykonane przez Paulinę Krasiuk i Paulinę Hurman. W dekoracji wypieków uczestniczyła Marta Łoś. Z piernikami sąsiadował pyszny miodek z terespolskiej pasieki.

Wszystkim, którzy nas zaszczycili obecnością serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kiermasz wielkanocny.