Koncert Noworoczny 2014

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol przy pomocy Urzędu Miasta oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu zorganizowało w niedzielę 16 lutego w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, jedną ze stałych swoich imprez - Koncert Noworoczny. Ideą tego wydarzenia jest publiczne nagrodzenie osób/grup, które zasłużyły się miastu oraz inwestycji, która w danym roku okazała się najważniejsza. Wyboru dokonują 2 odrębne kapituły złożone z członków stowarzyszenia oraz przedstawicieli władz miast. Dodatkowo organizacja zawsze wzbogaca wydarzenie poprzez występy artystyczne. Występują na scenie soliści, zespoły, orkiestry czy też kabarety. Po ogłoszeniu wyników konkursu, specjalnie dla publiczności, występują znani w kraju wykonawcy.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>

Tegoroczna edycja Koncertu Noworocznego miała ekscytujący przebieg. Imprezę rozpoczęli konferansjerzy: prezes SRGMT Krzysztof Badalski oraz członek kabaretu ,,Młode Lisy” Dawid Gawryluk. Obaj panowie ubrani w szlacheckie kontusze, przy dźwiękach ,,Pieśni o małym rycerzu” weszli na scenę i oficjalnie, z humorem, rozpoczęli Koncert. Wymienili sukcesy jakie miasto odniosło na przestrzeni kilku lat oraz przedstawili kilka dalszych propozycji rozwoju. Tuż po zejściu ze sceny głos zabrał konferansjer z Orkiestry Miasta Brześć (Białoruś) i zapowiedział jej występ. Profesjonalni muzycy zaprezentowali utwory muzyki klasycznej oraz standardy muzyki rozrywkowej. Brzmienie instrumentów dętych i smyczkowych bardzo podobało się licznie zebranej publiczności, która wybaczyła nawet awarię nagłośnienia i oświetlenia. Orkiestra podeszła do problemu bardzo profesjonalnie i grała nie przerywając ani na chwilę.

Po występie muzycznym przyszedł czas na ogłoszenie wyników pierwszego konkursu – ,,Przedsięwzięcie roku 2013”. Nominowane były następujące inwestycje:

1. Hurtownia RTV/AGD ,,YAN” (nowo pobudowany ,,Heljos”) – właściciel Jan Stefaniuk,

2. Odbudowana Kwiaciarnia ,,Stokrotka”, której właścicielką jest Stanisława Dac,

3. Centrum Miasta Terespol, którego zarządcą jest Gmina Miasto Terespol.

Kapituła Stowarzyszenia orzekła, że tegorocznym zwycięzcą jest Hurtownia ,,YAN” (Heljos).

Tuż po wręczeniu panu Stefaniukowi nagrody ponownie na scenie zagościła muzyka. Tym razem z Orkiestrą wystąpili wokaliści. Publiczność klaskał i śpiewała wspólnie z artystami. Najwięcej uwagi zebrała młoda, śliczna i utalentowana piosenkarka Angelina Pipper.

Kolejnym kluczowym punktem było wręczenie nagrody dla ,,Zasłużonego dla Miasta Terespol”. W tym roku kapituła nominowała do nagrody 2 osoby. Pierwszą został śp. Henryk Hawrot – Przewodniczący Rady Miasta w latach 60ych ubiegłego wieku. Za jego kadencji miasto bardzo się rozwinęło infrastrukturalnie a także wizualnie. W ogólnokrajowym konkursie ,,Mistrz Gospodarności” Terespol otrzymał z budżetu państwa na rozwój znaczny zastrzyk finansowy. Nagrodę z rąk burmistrza miasta Terespol Jacka Danieluka oraz starosty bialskiego Tadeusza Łazowskiego odebrała córka pana Hawrota. Kolejną nagrodzoną osobą został Marek Ferens – wieloletni nauczyciel geografii z ZSP nr 1, działacz społeczny, dziennikarz, podróżnik. Pan Ferens otrzymał za swą pracę pedagogiczną wiele nagród: m.in. za wychowanie wielu laureatów konkursów geograficznych. Podsumowując należy stwierdzić, że nagrodzone osoby w pełni zasłużyły się miastu a nagroda przyznana przez kapitułę (w przypadku pana Hawrota - pośmiertnie) ukoronowała ich starania dla naszego wspólnego dobra.

Ostatnim, niezwykle ciekawym punktem Koncertu Noworocznego 2014, był występ amerykańskiego, ciemnoskórego wokalisty Nicka Sincklera. Nick jest znany szerszej publiczności z programu muzycznego ,,Fabryka Gwiazd” (polska edycja). Artysta zaserwował niezwykle pozytywny set utworów taneczno-klubowych. Podczas gdy zapraszał słuchaczy do wspólnej zabawy okazało się, że bardzo dobrze mówił po polsku. Potwierdził to wykonując 2 utwory: ,,Zacznij od Bacha” Zbigniewa Wodeckiego oraz ,,Na językach” Kayah. Oprócz tego wykonał wiele znanych utworów muzyki pop a także własne, popisując się przy tym świetnie rozwiniętą skalą wokalną oraz choreografią taneczną. Występ tego wokalisty był niezwykle żywiołowy i energetycznie bardzo pozytywny. Z pewnością publiczność zapamięta jego występ na długo.

Podziękowania za to, że odbyła się kolejna edycja Koncertu Noworocznego należą się sponsorom: AGROSTOP Sp. z o.o. , PKP Cargo Centrum Logistyczne, Firma Reklamowo – Dekoracyjna ,,GRAFI”, Sklep hydrauliczno-narzędziowy ,,MAJSTER" oraz zespół Trio Dance.

Organizatorzy wspólnie serdecznie dziękują mieszkańcom za tak liczne przybycie i zapraszają, już teraz, na kolejny Koncert Noworoczny w 2015 roku w którym nie zabraknie atrakcji.