Obchody Dnia Niepodległości w Terespolu - 11.11.2014 - relacja

Uroczystości związane z obchodami 96 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się w Terespolu uroczystą mszą świętą w Kościele p.w. Świętej Trójcy. Następnie odbył się przemarsz wszystkich uczestników pod Pomnik Niepodległości i Obrońców Ojczyzny gdzie zostały złożone wieńce i kwiaty przez Kombatantów, władze samorządowe powiatu i miasta Terespol oraz przedstawicieli Policji, Straży Granicznej, Urzędu Celnego, Straży Pożarnej, a także delegacje Szkół, miejskich instytucji i organizacji społecznych działających na terenie miasta. Głos zabrał burmistrz Jacek Danieluk oraz radna powiatu bialskiego Marzanna Andrzejuk, którzy podziękowali mieszkańcom za liczne przybycie.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>

Dalszy ciąg obchodów związanych ze Świętem 11 listopada odbył się na terenie Prochowni Terespol, gdzie Koło Miłośników Fortyfikacji i Historii przygotowało okolicznościową wystawę a chór klubu seniora ,,Srebrny Włos" zaśpiewał kilka patriotycznych pieśni. Dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewnili poczęstunek.

Dodatkową atrakcją były wyświetlane filmy po warsztatowe nagrane w związku z udziałem Koła w projekcie ,,Realizujemy terespolskie inicjatywy" dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu ,,Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2014". Filmy dotyczyły Terespola oraz prochowni. W chwili obecnej znajdują się w internecie 2 filmy:

1. teledysk terespolskiej grupy the Patology >>>>>>>>>>

2. film o Prochowni >>>>>>>>>>>>>>>>> 

Wkrótce pojawią się na kanale Youtube 2 najnowsze filmy o Terespolu i Prochowni.