XXIII Finał WOŚP w Terespolu (11.01.2015).

W niedzielę 11 stycznia w całej Polsce po raz XXIII zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Terespol tradycyjnie wziął czynny udział w tej akcji. Sztab WOŚP mieścił się w MOK, gdzie pod kierownictwem szefowej sztabu Katarzyny Polaczuk, 80 wolontariuszy zbierało już od rana pieniądze do puszek. Fundacja zbierała w tym roku dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Terespolski sztab zebrał łącznie 15 000,69 zł. (w tym 998 zł. z aukcji).

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Galeria Gońca Terespolskiego >>>>

Od wielu lat akcji charytatywnej towarzyszą imprezy kulturalno-rozrywkowe. W Terespolu program rozpoczął się od godziny 14:00 na hali sportowej w MOK, gdzie można było skorzystać z rozstawionego wesołego miasteczka, które zafundowało Wschodnie Konsorcjum Eventowe. Od godziny 16:00 odbył się zaplanowany różnorodny program artystyczny. Na początek w układzie tanecznym zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Miejskiego. Dzieci przygotowała Wiesława Sacharczuk. Następnie z jasełkami wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr2 pod kierownictwem Anny Kulhawczuk oraz dzieci z Zespołu Szkół Publicznych nr1 pod kierownictwem Elizy Lańskiej.

W międzyczasie odbył się pokaz reanimacji przygotowany przez ratowników pogotowia oraz pokaz tresury psa przygotowany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Później scena znów należała do dzieci. Zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr2 pod kierownictwem Doroty Szprychel oraz redakcja szkolnego pisma ,,Na Wariackich Papierach”, którym opiekuje się Kamila Korneluk i Anna Warakomska.

Podczas imprezy zagrał również zespół złożony z młodych uczniów uczęszczających na zajęcia muzyczne w MOK prowadzone przez profesora Aleha Halenkę. Do zespołu dołączyli ich rówieśnicy z Brześcia. Zespól wykonał kilka utworów ludowych. 

 Nie zabrakło występów tanecznych. O świetną oprawę zadbały dziewczyny z grupy tanecznej działającej przy MOK - FLESZDance Company, którego instruktorką jest Magdalena Wieczorek oraz działająca przy GOK Koroszczyn grupa b-boyów z the East Border Crew, której przewodzi obecnie Kamil Michalak. Po występach grup tanecznych zaśpiewały młode wokalistki: Martyna Malczuk i Natalia Szołoniuk przygotowywane przez Tomasza Jezuita.

Ostatnim punktem programu był występ białoruskiego zespołu z Brześcia rodem – TerraKod. Ich występ został poprzedzony ,,światełkiem do nieba” czyli pokazem fajerwerków, którego sponsorem był Bartłomiej Terpiłowski właściciel firmy Horst S.C. Zespół TerraKod, który w oryginalny sposób łączy mocną muzykę spod znaku nu-metalu (growl Alesia, ciężkie brzmienie gitary Aleksa, galop basu Leona i mocne uderzenie perkusji Artioma) z białoruskimi elementami ludowymi (tzw. ,,biały śpiew” Katsi i melodyjne brzmienie dud Valerego) pokazał, że białoruski ciężki rock ma się bardzo dobrze. Zespół z pewnością należy do najciekawszych zjawisk muzycznych ostatnich lat.

Wielki ukłon należy się także najlepszemu akustykowi w regionie, liderowi zespołu Trio Dance – Tomaszowi Oleszczukowi, za przygotowanie nagłośnienia, oświetlenia i obsługę akustyczną imprezy. Podziękowania należą się także Bożenie Anchim i Kubie Żukowskiemu za prowadzenie imprezy, która do najłatwiejszych w prowadzeniu nie należy oraz Paulinie Krasiuk i Paulinie Hurman, które wspólnie z koleżankami asystowały podczas aukcji gadżetów.

Cała impreza zakończyła się ok. godziny 21:00. Na licznie przybyłych gości czekało wiele innych atrakcji. Można było spróbować potraw regionalnych (którymi opiekowała się wspólnie z wolontariuszkami Danuta Izdebska), dzieci bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, działała strzelnica terespolskiej grupy ASG Korpus Wschodni, najmłodsi uczestnicy korzystali z malowania twarzy a rodzice, dzięki zaangażowaniu Straży Pożarnej, mogli upiec kiełbaski przy ognisku. Kolejny Finał WOŚP już za rok. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i każdą złotówkę. Widzimy się za rok. SIE MA !!!

 

XXIII Finał WOŚP wsparli: 

Burmistrz Miasta Terespol - Jacek Danieluk,

Sekretarz Miasta Terespol - Józef Paderewski,

Hurtownia ,,PANTERA" -Jerzy Jaworski,

Sklep Hydrauliczny ,,MAJSTER" (ul. Kodeńska i ul. Janowska) - Krzysztof Kwiatkowski, 

Zespół Muzyczny ,,TRIO DANCE" - Tomasz Oleszczuk,

Wschodnie Konsorcjum Eventowe - Jarosław Iwaniuk,

Firma HORST S.C - Bartłomiej Terpiłowski,

Pizzeria ,,SOLARE" (Terespol, Biała Podlaska) - Radosław Bancarzewski,

Galeria ,,ZACISZE” - Ewa i Tomasz Androsiukowie,

Restauracja GALERIA SMAKÓW - Agnieszka Drab,

Zakład Fryzjerski ,,OLIWIA" - Anna Osipowicz,

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Terespolu - Ryszard Kłodnicki,

Sklep z artykułami dziecięcymi ,,PUCHATEK" - J. Kotowska,

Grzegorz Maciuk – mieszkaniec Kobylan,

Grupa ASG Terespol ,,Korpus Wschodni”,

MULKS ZIRVE Terespol - Marek Zielonka,

Urząd Miasta Terespol,

Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu,

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Terespolu,

Komisariat Policji w Terespolu,

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Białej Podlaskiej,

Pogotowie Ratunkowe w Terespolu,

Straż Graniczna w Terespolu,

Ochotnicza Straż Pożarna w Terespolu.