Akcja Miś ,,Nie bij mnie - kochaj mnie". 30.04.2015

Sztab WOŚP pod kierownictwem Katarzyny Polaczuk, działający przy Miejskim Ośrodku w Terespolu, po raz drugi przyłączył się do Ogólnopolskiej Akcji Miś pod hasłem „Nie bij mnie- kochaj mnie”.

Organizatorem Akcji jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Poprzez tę inicjatywę zwrócono uwagę na problem przemocy wobec najmłodszych. W akcji wzięły udział dzieci z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu i z Przedszkola Miejskiego w Terespolu.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>

Akcję Miś poprzedziło spotkanie dzieci z policjantami z Komisariatu w Terespolu, które odbyło się 24 kwietnia w Zespole Szkół Publicznych nr 1. Panowie rozmawiali z maluchami na temat przemocy. W spotkaniu uczestniczyły klasy 0, I-III i grupy z przedszkolne.

Następnie 30 kwietnia rozpoczęła się Akcja Miś. Klasy pierwsze ZSP nr 1 i grupa 4-latków z przedszkola rozniosła zebrane wcześniej pluszaki po całym Terespolu. Pluszowe misie miały zabandażowane części ciała, przez co miały zwracać uwagę na przemoc wobec dzieci. Ustawiono je w strategicznych miejscach na ulicach, chodnikach, parapetach sklepów. Należy pamiętać, że nie były to zwykłe misie - każdy ma swoją historię, często trudną i pełną niemiłych wspomnień. Wspólnymi siłami uzyskano oczekiwany efekt.

Celem akcji było zwrócenie uwagi przechodniów. Chcieliśmy zobaczyć, czy zatrzymają się na chwilę, przeczytają co pluszowy miś ma do powiedzenia. Liczyła się reakcja! Chcieliśmy pokazać, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby i sprawdzić co się dzieje czyli przede wszystkim – REAGOWAĆ!

 Ogólnopolska „Akcja Miś” powstała z Inicjatywy Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi wszystkich obywateli na problem użycia przemocy wobec dzieci. Przemówmy wspólnym głosem z całą Polską „NIE BIJ MNIE - KOCHAJ MNIE”.

LINK - www.wosp.org.pl/historia_misia