XVII Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej - 22.11.2015 - Relacja

XVII Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej

Po raz siedemnasty odbył się w niedzielę 22 listopada w Terespolu Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej. Tym razem gościliśmy w nowej sali restauracji Galeria Smaków przy udziale licznej publiczności. W wydarzeniu wzięło udział 10 wykonawców z terenu powiatu bialskiego oraz z Łukowa. Gwiazdą wieczoru byli zespół Duchy oraz Wiesław ,,Blacha” Błażkiewicz.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>

FILMY >>>>>>>>>>>>>>>>>

Realcja filmowa MM Projekt >>>>>>>>>

Jury na zwycięzców wytypowało dwoje wykonawców: Beatę Wawryniuk, która wykonała utwory: ,,Dziwka z Krochmalnej” (Rafał Kmita/Bolesław Rawski) i ,,Port Amsterdam” (Wojciech Młynarski) oraz Marcina Olesiejuka, który wykonał: ,,Między ciszą a ciszą” (Grzegorz Turnau/Michał Zabłocki) i ,,Niebo do wynajęcia” (Robert Kasprzycki). Oboje wykonawcy pochodzą z Białej Podlaskiej.

 

Drugie miejsce zajęła Karolina Białecka (Biała Podlaska) za wykonanie utworów: ,,Dworzec” (Janek Wołek/Jacek Mikuła) i ,,Port Amsterdam” (Wojciecha Młynarski).

Trzecie miejsce przypadło Angelice Pieńkus z Terespola, która zaśpiewała: ,,Kocham cię życie” Edyty Geppert i ,,Szyba” Katarzyny Groniec.

Wyróżnienie otrzymały trzy dziewczyny z Łukowa: Anastazja Klimiuk, Marta Skurka oraz Wioleta Gryczka.

Po wręczeniu nagród laureatom przeglądu na scenie pojawili się panowie z zespołu Duchy. Trio zaprezentowało repertuar poetycko-kameralny. Panowie: Jerzy Kobyliński i Mariusz Andraszek to członkowie zespołów: folkowego „Orkiestra Dni Naszych” i balladowego „Duchy”, stąd podczas koncertu publiczność wysłuchała głównie repertuar autorski tych formacji. Gościnnie z nimi wystąpi lider grupy Up stream - Rafał Czapliński, który wykonał kilka piosenek ze swojej najnowszej płyty. Zebrani ludzie reagowali żywiołowymi brawami po każdym utworze. Nie obyło się bez bisów. Wspaniały koncert !!! Panowie z pewnością jeszcze zagoszczą w naszym mieście.

Żeby emocji nie było mało po Duchach scenę przejął ,,Blacha” czyli Wiesław Błażkiewicz - artysta, muzyk, perkusista i działacz społeczny. Laureat wielu festiwali muzycznych. Zaprezentował hipnotyczny występ, podczas którego dzielił się z publiką swoimi doświadczeniami życiowymi wykorzystując przy tym jego ukochany instrument, czyli zestaw perkusyjny. Czuć było w tym pewnego rodzaju magię. Na koniec zaprosił laureatów do wspólnego muzycznego improwizowania.

Dziękujemy uczestnikom przeglądu, zaproszonym gwiazdom wieczoru, członkom szacownego jury, prowadzącym (Bożena Anchim i Kuba Żukowski) właścicielce restauracji Agnieszce Drab i jej pracownikom, obsłudze akustycznej (Tomasz Oleszczuk) i wolontariuszom za wkład w tę bardzo udaną imprezę. Za rok kolejny przegląd z pewnością w tej samej sali należącej do restauracji Galeria Smaków i dołożymy wszelkich starań, by podtrzymać wysoki poziom tego wydarzenia.

Jury w składzie:

- Janina Wasil – pomysłodawczyni i wielokrotna jurorka przeglądu,

- Wojtek Andrzejuk - producent, reżyser, aktor, muzyk, szef Biura Usług Medialnych SHOWMAN oraz współwłaściciel Akademii Inicjatyw Artystycznych (www.aia.waw.pl) gdzie uczy dzieci i młodzież aktorstwa. Warto wspomnieć, że w tym roku zrealizował teledysk w bialskim więzieniu do kultowego protest-songu pt.: „Czarny chleb i czarna kawa” - https://www.youtube.com/watch?v=8dTl1ffanSE

- Wiesław ,,Blacha” Błażkiewicz – artysta, muzyk, perkusista i działacz społeczny, gwiazda wieczoru tej edycji przeglądu poezji śpiewanej.

Organizatorzy:

Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu, Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Warszawy w Terespolu i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.