WOŚP 2016 - 10.01.2016 relacja

W niedzielę 10 stycznia w całej Polsce a także w innych krajach Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 24 prowadziła zbiórkę pieniędzy. To już 12 raz, kiedy Terespol aktywnie włączył się w tę akcję. Od samego rana 70 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek. Łącznie terespolski sztab zebrał 15 808,38 zł (łączna kwota zebrana przez Fundację WOŚP to rekordowe 72 696 501,53 zł). W tym roku zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Od godziny 10.00 do 13.00 odbywały się przesiewowe badania słuchu, logopedyczne, psychologiczne w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej - Filia w Terespolu przy ulicy Wojska Polskiego 88. Następnie o 14.00 rozpoczął się bieg uliczny oraz nordic walking "Policz się z cukrzycą". O 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu rozpoczął się pokaz szachowy - Wygraj z mistrzem klubu MOK "Debiut" Terespol. Dla najmłodszych dużą atrakcją były dmuchane zamki.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Galeria Goniec Terespolski >>>>>>>

Film >>>>>>>>>>>

W międzyczasie przed publicznością wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Terespolu. Maluchy po raz trzeci brały udział w finale. Do niedzielnego występu przygotowywały się bardzo długo, pod opieką Wiesławy Sacharczuk. Dzieci zaśpiewały piosenkę "Zaprzęg Mikołaja" oraz wykonały układ taneczny do utworu "Świat mieni się setkami barw" i "Czarny Alibaba". Warto wspomnieć, że dzieci mają dopiero 5 lat, a spisały się znakomicie. Po wykonaniu występu zostały one obdarowane gromkimi brawami.

Po występach odbyły się aukcje charytatywne. Pierwszym przedmiotem licytacji był aniołek ceramiczny, wykonany przez Pracownię Plastyczną MOK Terespol. Kolejnym był zegar od Fundacji WOŚP i biała koszulka WOŚP. Ponadto sprzedane zostały również: kalendarz WOŚP na 2016 rok, kubek termiczny WOŚP, kalendarz "Polski Związek Podnoszenia Ciężarów" z podpisem prezesa, czarna koszulka WOŚP, miś "Jacek-Ziutek" podarowany przez Jacka Danieluka - Burmistrza Miasta Terespol oraz Józefa Paderewskiego - Sekretarza Terespola, pendrive 8 GB WOŚP, notes WOŚP, płyta z Przystanku Woodstock, złote serduszko od Stanisławy Dac oraz miś Myszka Miki od "Puchatka". Koszulkę SLASH'a oraz jego zdjęcie z autentycznym autografem podarowali Anna i Wojciech Machnowscy. Za największą kwotę został wylicytowany miś "Jacek-Ziutek" - osiągnął kwotę 310 zł, drugim najdroższym przedmiotem było złote serce - 300 zł.


Po licytacjach przed widownią wystąpił Chór "Corda Vox" z ZSP nr 1 w Terespolu, wykonując utwory świąteczno-bożonarodzeniowe: "Betlejemska Radość", "Znak pokoju", "Przybieżeli do Betlejem", "Skrzypi wóz", "Gloria" i "Hosanna! Chór istnieje nieprzerwanie od 20 lat przy terespolskiej "Jedynce". Ich repertuar jest bardzo bogaty. Założycielem oraz kierownikiem grupy jest Tomasz Jezuit - nauczyciel muzyki. Zespół wystąpił w nowych bluzkach, ufundowanych przez sponsorów.
Następnie na scenie pojawiły się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Terespolu, a później młodzież z Gimnazjum nr 1 w Terespolu. Uczennice I A oraz II A pod okiem Doroty Poleszczuk przygotowały spektakl "O biednym wilku i przebiegłym Zielonym Kapturku".


Następnie wystąpił zespół Flesh Mini w następujących układach: "Sneakers Night", "Let`s groove". Grupę prowadzi Magdalena Wieczorek - instruktorka. Flesh Mini w 2015 roku zajął III oraz I miejsce w XI Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Terespolu i IV w Otwartym Turnieju Tańca Nowoczesnego w Łosicach, w kategorii hip hop juniorzy starsi.

Tuż po nich zaprezentowała się kolejna grupa taneczna - Flesh Dance Company, wykonując: "Cool funk" i "Hands up". Kolejnym występującym zespołem tanecznym był The East Border Crew (GCK Kobylany). Ostatnim zespołem, który pojawił się na scenie był Hard Gock (GCK Kobylany) - młodzież szkoląca się pod okiem Andrzeja Miziejuka, grająca głównie muzykę rockową. Skład ich ekipy to: Weronika Stoma - wokal, Julia Daniluk - gitara, Łukasz Patrejko - gitara, Kamil Kopciuszuk - bas oraz Michał Mazur -perkusja.

Podczas 24 Finału WOŚP zgromadzeni obserwowali pokaz reanimacji wykonywanej przez ratowników terespolskiego pogotowia. Maluchy do dyspozycji miały wesołe miasteczko oraz mogły skorzystać z malowania twarzy przez wolontariuszki. Finał zakończył się tradycyjnie fajerwerkami ufundowanymi przez Bartka Terpiłowskiego. W tym roku pobito rekord zbiórki - wolontariusze zebrali 15 808,38 tys. zł, czyli o 800 zł więcej, niż w ubiegłym roku. Katarzyna Polaczuk znakomicie kierowała terespolskim sztabem oraz wolontariuszami.  

                                                                                 Paulina Hurman (Biała24)