Relacja z ferii zimowych w MOK Terespol.

Podczas tegorocznych ferii zimowych odbyły się dwie wycieczki do Kina CINEMA3D w Białej Podlaskiej, gdzie odbyły się projekcie bajek - „Misiek w Nowym Jorku” i „Zwierzogród” 3D. Po projekcji filmów dzieciaki uczestniczyły w warsztatach: taniec Zumba Kids, warsztaty z j. angielskim, wyścigi samochodowe Carrera S.C., warsztaty taneczne z Panem Bananem, warsztaty manualne „Filcowiaki” oraz warsztaty sztuk walki. Ostatnim punktem wycieczki był wspólny posiłek w ulubionej restauracji dzieci Mc Donalds. Zainteresowanie wycieczkami było bardzo duże, ponieważ grupa była liczna potrzebowałyśmy dodatkowych opiekunów. Wsparły nas w tym projekcie nauczycielki: Edyta Krzemińska, Eliza Lańska, Alina Popławska, Krystyna Pucer, Dorota Poleszczuk, którym serdecznie dziękujemy. Opiekunką i fotografką była także Danuta Izdebska.

Galeria - wycieczka do kina >>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Galeria - wyrabianie słodyczy >>>>>>>>>>>>>>>>

Galeria - warsztaty plastyczne >>>>>>>>>>>>>>>

Galeria - turniej sportowy I >>>>>>>>>>>>>>>>

Galeria - turniej sportowy II >>>>>>>>>>>>>>

Drugi tydzień ferii zapoczątkowało „słodkie” wydarzenie - „Warsztaty wyrabiania cukierków i lizaków”. Warsztaty przeprowadziły panie z lubelskiej manufaktury „Cukier Lukier”. Przed warsztatami odbył się pokaz ręcznego wyrabiania słodkości. Następnie każdy z uczestników wykonał barwnego lizaka. Dzieciaki zostały obdarowane wielosmakowym, kolorowymi cukierkami i pomaszerowały uśmiechnięte do domu. Składamy podziękowanie Urzędowi Miasta w Terespolu za pomoc w organizacji tych warsztatów. Zarówno wycieczki do kina i warsztaty wyrabiania cukierków i lizaków zorganizowała Katarzyna Polaczuk.

W okresie ferii grupa chętnych dzieci i młodzież brała udział również w codziennych otwartych warsztatach organizowanych przez pracownię plastyczną w MOK. Odbyło się 8 spotkań podczas których pracowaliśmy technikami: papierowy filigran, tkactwo na krosnach maxi loom, filcowanie na mokro i biżuteria ceramiczna. Zajęcia prowadziła instruktorka plastyki Danuta Izdebska. Nowo powstała pracownia tkacka, prowadzona przez Janusza Tureckiego, także była otwarta dla uczniów, którzy mieli okazje zapoznać się z pracą na zabytkowych krosnach.

Podczas ferii otwarte były również inne stałe zajęcia w MOK, z których dzieci i młodzież mogły skorzystać nieodpłatnie. Instruktorka tańca Magdalena Wieczorek prowadziła zajęcia na hali sportowej w poniedziałki, środy i czwartki. Odbywały się zajęcia taekwondo (poniedziałek, czwartek), które prowadzili Mariusz Poleszczuk i Paweł Miklaszewski. Zajęcia muzyczne były prowadzone przez profesora muzyki z Brześcia Aleha Halenkę we wtorki. Dzieci mogły popróbować swoich sił na pianinie, akordeonie czy gitarze.

Bardzo licznie uczniowie uczęszczali na zajęcia i turnieje sportowe prowadzone przez Wojciecha Machnowskiego. Zajęcia ruchowe, gry i zabawy oraz zajęcia piłki nożnej odbywały się we wtorki i piątki. Natomiast turnieje sportowe w weekendy: Halowe Mistrzostwa Okręgu BOZPN w Piłkę Nożną Juniorów Młodszych, Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dziewczyn urodzonych w latach 2003 i Chłopców z rocznika 2005/2006, Mini Turniej w Piłkę Nożną dla 5-6 latków, Turniej Piłki Siatkowej dla Gimnazjum i starszych, Mini Turniej w Piłkę Nożną dla dzieci z klas I,II,III i Turniej Tenisa Stołowego w kategorii Open.

Klub Szachowy MOK Debiut Terespol zorganizował turniej szachowy w ramach VI Grand Prix, w którym zwyciężyli: Witold Pytka (kat. Open), Mateusz Prokopiuk (kat. do 18 lat), Filip Sienkiewicz (kat. do 12 lat) i Oliwia Korszeń (kat. dziewcząt).