Dzień Dziecka ,,Postaw na rodzinę" - piknik w parku miejskim 29.05.2016

 Tegoroczny piknik z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka odbył się w niedzielę 29 maja. Hasłem przewodnim imprezy było ,,Postaw na rodzinę”. Na dzieci, młodzież i rodziców czekało wiele atrakcji. Był występy muzyczne, przedstawienie teatralne, kino plenerowe, bezpłatne wesołe miasteczko oraz gry i zabawy animacyjne.

Od godziny 15:00 rozpoczęła się gra terenowa, którą poprowadziły dziewczyny z Fundacji Kreedukacja a na scenie zaprezentowali się młodzi muzycy z Terespola i Brześcia, których uczy profesor Aleh Halenka. Można było usłyszeć melodie klasyczne i ludowe wykonywane głównie na akordeonach.

GALERIA >>>>>>>>>>>>>>>>>>>

FILM >>>>>>>>>>>>>>>>>>

Widowiskowym punktem pikniku był blisko godzinny program jaki zaprezentowała grupa taneczna ,,Nadieżda" z Brześcia. Kolorowe stroje: ludowe i współczesne, żywiołowe układy i dynamiczna muzyka, tak pokrótce można scharakteryzować występy. Bardzo udane show.

W międzyczasie odbywały się gry i zabawy animacyjne prowadzone przez Fundację Kreedukacja oraz Fundację ,,Spróbuj ponownie z nami”. Ogromnym powodzeniem cieszyły się dmuchane zamki, które tradycyjnie był udostępnione dzieciom za darmo.

Ok. godziny 18:30 na scenie zaprezentował się Teatr Urwis z interaktywnym przedstawieniem ,,Morska przygoda”. Dwoje aktorów zrobiło na najmłodszych wielkie wrażenie uświadamiając, wedle końcowego morału, że warto realizować swoje marzenia.

Na zakończenie wystąpiła ,,mokowska” grupa taneczna FLESZ, sekcje: Fleszaki, Flesz mini i Flesz Dance Company. Tutaj zainteresowanie i owacje były ogromne. Terespolska publiczność zawsze docenia nasze tancerki. Świetne układy, podkłady muzyczne są dziełem instruktorki Magdaleny Wieczorek.

Żeby atrakcji nie było dość organizatorzy zaprosili wieczorem wszystkich na kino plenerowe. Ok. 20:30 wyświetlono na dużym telebimie film komediowy dla całej rodziny pt. ,,Zemsta futrzaków”. Dla nieco starszej publiczności wyświetlony został film pt. ,,Kamienie na szaniec” z 2014 roku.

Dziękujemy zaangażowanym firmom, fundacjom, Ochotniczej Straży Pożarnej z Terespola a przede wszystkim pani Pełnomocnik Burmistrza ds. Uzależnień - Bożenie Kowaluk oraz współpracującym z nią osobom preferującym trzeźwy tryb życia, zaangażowanym w realizacje programu ,,Postaw na rodzinę”.