FESTYN NIEDZIELA W TERESPOLU 31.07.2016 - relacja!

 Festyn ,,Niedziela w Terespolu” 31.07.2016

W niedzielę 31 lipca odbył się w Terespolu festyn pn. ,,Niedziela w Terespolu”. Głównym punktem imprezy był koncert legendy polskiego rocka, zespołu LADY PANK, który nieprzerwanie rządzi na scenie od 35 lat. Dla nieco starszej publiki wystąpił Andrzej Rosiewicz a dla młodszej gwiazda muzyki disco polo – Czadoman i DJ Hazel. Natomiast fanom rocka zagrał zespół Kruk. Tradycyjnie każdy mógł znaleźć coś dla siebie zarówno na scenie i na placu imprezy, gdzie rozstawione było bardzo atrakcyjne wesołe miasteczko, gastronomia, stoiska z zabawkami oraz wystawcy: twórcy ludowi, firmy.

Przez cały dzień wolontariusze pod kościołami i podczas imprezy zbierali pieniądze do puszek na rzecz Antosia Pawluczuka kilkuletniego chłopca, mieszkańca Terespola, który z powodu choroby wymaga ciągłego leczenia i rehabilitacji. I taki właśnie był cel zbiórki charytatywnej, podczas której zebrano dzięki nieocenionej pracy wolontariuszy dokładnie 3069,73 zł (w tym kwota 500zł od grupy życzliwych darczyńców z parafii prawosławnej w Terespolu).

 

GALERIA >>>>>>>>>>>

Reportaż MM Projekt RadioBiperTV >>>>>>> 

Sponsorzy festynu >>>>>>>>>>

Fotorelacja Goniec Terespolski >>>>>>>

Fotorelacja Biała24 >>>>>>>>>>>>>>>

Fotorelacja Radio Biper >>>>>>>>>>>

Reportaż TV Wschód >>>>>>>>>>>>

Filmik (dron) >>>>>>>

Festyn o godzinie 15:00 rozpoczęła Orkiestra Dęta z koledżu muzycznego w Brześciu prezentując standardy muzyki klasycznej i rozrywkowej we własnych aranżacjach. Następnie na scenie pojawił się młodzieżowy zespół Hard Gock (GCK Kobylany) prezentując znane przeboje muzyki rockowej.

  

Tuż po nich przed sceną zaprezentował się zespół taneczny FLESZ, składający się z kilku formacji wiekowych (Flesz mini, Fleszaki, Flesz Dance company) działający przy MOK Terespol. Efektowne układy taneczne przygotowane przez instruktorkę Magdę Wieczorek podobały się zebranej publiczności.

      

Oficjalne otwarcie odbyło się tuż przed godziną 17:00. Burmistrz miasta Terespol Jacek Danieluk oraz vice-przewodnicząca rady miasta Ewa Zając zaprosili na scenę przedstawicieli zaprzyjaźnionych władz lokalnych gmin oraz województwa lubelskiego a także delegacje władz miast partnerskich z Białorusi, Ukrainy i Niemiec. Po krótkich powitaniach, podziękowaniach i przemowach na scenę wkroczył artysta estrady - Andrzej Rosiewicz. Zaprezentował w towarzystwie 2 tancerek swoje największe przeboje z ponad 50 letniej kariery: ,,Chłopcy radarowcy” i ,,Najwięcej witaminy” czy utwór do serialu ,,Czterdziestolatek”. Mimo wieku artysta prezentuje się na scenie żywiołowo i bardzo humorystycznie. Dowcipne anegdotki często zapowiadały kolejne piosenki. Publiczność podziękowała panu Andrzejowi długimi brawami.

Po panu Rosiewiczu wystąpiła znana terespolskiej publice młoda wokalistka Angelina Pipper z Brześcia. Jest to wschodząca gwiazda muzyki pop w Białorusi. Dostała za swój wokalno-taneczny występ zasłużone brawa. Był to dobry wstęp do występu kolejnej gwiazdy festynu - CZADOMANA, do niedawna muzyka rockowego dziś gwiazdy muzyki disco polo. Czadowe show jakie zaprezentował na scenie wspólnie z 4 tancerkami rozruszało zebraną licznie pod sceną publikę. Takie przeboje jak ,,Ruda tańczy jak szalona” czy ,,Chodź na kolana” są niezawodnym sposobem na rozkręcenie każdej imprezy. Nie zabrakło też bisów. Na koniec Czadoman, ku uciesze publiczności wyszedł przed scenę rozdawać autografy i przybijać piątki swym fanom.

Z tanecznych klimatów w klimaty cięższe brzmieniowo, pełne rockowej mocy przeniósł nas zespół Kruk działający od 15 lat na polskiej scenie rockowej. Mocna gitara solowa, świetna sekcja rytmiczna, klawisze tradycyjnego hammonda oraz mocny, wyrazisty głos wokalisty dało ludziom jasno do zrozumienia, że teraz na scenie królować będzie klasyczny rock spod znaku Deep Pourple. Koncert był świetny. Tego samego zdania była publiczność nagradzając zespół gromkimi brawami.

Po ich występie wiadomo było już tylko jedno, że mimo zbliżającego się deszczu nikt spod sceny nie wyjdzie, ponieważ za kilkanaście minut pojawią się długo oczekiwani gwiazdorzy polskiego rocka, zespół LADY PANK. Legendarni rockmani na światowym poziomie muzycznym. Po opuszczeniu kurtyny kilkutysięczny tłum oszalał. Każdy utwór zespołu to wielki przebój, na którym wychowały się pokolenia Polaków. Przez 35 lat działalności panowie Jan Borysewicz (gitarzysta i lider) i Janusz Panasewicz (wokalista i frontman) stworzyli masę hitów. Na koncercie zaprezentowali większość z nich: ,,Kryzysowa narzeczona”, ,,Zamki na piasku”, ,,Zawsze tam gdzie Ty”, ,,Mniej niż zero”, ,,Stacja Warszawa”, ,,Zostawcie Tytanica” i wiele innych. Ludzie bawili się znakomicie, dla wielu była to też podróż sentymentalna do zbuntowanych lat młodości. Z pewnością ten koncert zostanie zapamiętany przez ludzi na długie lata.

Po tak wspaniałym koncercie zainteresowanie publiczności przykuły pięknie i efektownie wystrojone tancerki z grupy Fantazja z Teatru Tańca Fantazja w Brześciu. Zaprezentowały 2 układy, które przedzielone był pokazem sztucznych ogni.

Na zakończenie programu po godzinie 23:00 sceną i licznie zebraną pod sceną młodzieżą wręcz zawładnął jeden z najlepszych twórców muzyki elektronicznej w kraju – DJ Hazel. Zaprezentował swój blisko 1,5 godzinny set. Pod sceną było gorąco, młodzież bawiła się w najlepsze. Klimat po Hazelu podtrzymał znany lokalnie DJ Steca_Si, który poprowadził dyskotekę do końca. Ostatnie dźwięki zamilkły po godzinie 2 w nocy.

Tegoroczny festyn był bardzo udany, pogoda była w miarę litościwa. Deszcz spadł jedynie podczas koncertu Lady Pank, ale nie wystraszyło to nikogo. Możliwość zobaczenia gwiazd muzyki była nieporównywalnie silniejsza niż deszcz.

Festyn w Terespolu to nie tylko muzyka. Na placu stadionu zaprezentowali swoją twórczość rękodzielniczą lokalni twórcy: Zbigniew Golec (rzeźba), Marian Demczuk (makiety domów podlaskich), Zofia Kalicka (ozdoby techniką quillingu), Krystyna Łukaszuk (serwetki i gadżety szydełkowe), Marzena Dmitruk (ozdoby wykonane techniką koronki frywolitkowej) oraz pracownia plastyczna i ceramiczna MOK Terespol (naczynia, biżuteria, ozdoby ceramiczne i filcowe oraz pastele Michała Papińskiego). Potrawy regionalne charakterystyczne dla naszego terenu przygotowały panie z Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego. Obecna byłą też terespolska grupa ASG Korpus Wschodni prezentująca repliki broni i umundurowania.

Odliczamy więc miesiące i dni do następnej ,,Niedzieli w Terespolu”. Obiecujemy równie wspaniałe atrakcje i równie wspaniałych artystów. Do zobaczenia!

 

Podziękowania za współpracę:

- Wschodnie Konsorcjum Eventowe - Jarosław Iwainuk

- IamMusic Agencja Artystyczna - Marcin Makarski

- ADAMEX Imprezy Plenerowe - Kazimierz Adamek

- Autofokus - Piotr Reducha

- Konferansjerzy.net.pl - Radosław Plandowski & Michał Trantau 

 

SPONSORZY (aktualni):

- PUH EL-GRYC S.C., instalacje elektr., Białystok

- SOLEO, ekologiczne systemy grzewcze, Białystok

- PKP CARGO Centrum Logistyczne Małaszewicze

- GARDEN SERVICE, firma przewozowa, Biała Podlaska

- PGKiM, Terespol

- PKO Bank Polski

- PETRODOM, dostawca paliw i właściciel Stacji Paliw w Terespolu, ul. Wojska Polskiego 42

- Studio DEKORAL, Zbigniew Gałabuda, sklep z farbami, Terespol

PHU MARGO Mariusz Sołoducha, zakład samochodowy, Terespolsponsor koncertu zespołu KRUK

- Wschodnie Konsorcjum Eventowe Jarosław Iwaniuk, Janów Podlaski

- Restauracja GALERIA SMAKÓW, BARD Agnieszka Drab, Kobylany/Terespol

- MAJSTER Krzysztof Kwiatkowski, sklep hydrauliczno-narzędziowy, Terespol (Kodeńska i Janowska)

- Hurtownia PANTERA Jerzy Jaworski, art. chemiczne, Terespol 

- Polskie Konsorcjum Gospodarcze SA, Warszawa

- CARBO SPED Sp.z o.o., Monika Stępień, firma spedycyjna, Kobylany/Terespol

- AKUSTICA.MED Krystyna Gdela, realizacja projektów, aktywizacja, Biała Podlaska

- RANK PROGRESS SA Jan Mroczka, firma inwestycyjno-deweloperska, Legnica

- Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. Biała Podlaska

- PPHU TRANSBET Marian Wojtiuk, produkcja betonu, wynajem maszyn, Biała Podl.

- Zajazd JĘDRULA Andrzej Makarewicz, sala weselna, hotel, Terespol

- GALERIA ZACISZE, Ewa i Tomasz Androsiukowie, Terespol

- KASA STEFCZYKA, pożyczki, lokaty, ubezpieczenia, Biała Podlaska

- PUH INSAT S.C. Krzysztof Ajzyk, Andrzej Prudaczuk, instalacje sanitarne, Biała Podlaska

PHU ANDROPOL Andrzej Czubaszek, opał i mat. budowlane, Terespol ul. Kodeńska

PPHU AGA Jacek Górecki, sklep wielobranżowy, Terespol

- KOZAK CENTER Radosław Kozak, sklep internetowy rtv/gsm, Terespol

PHUP REBUTR II Władysław Grzelak, skład art. budowlanych, ul. Kodeńska, Terespol

- WYCENIX Biuro Wyceny Nieruchomości, Przedsiębiorstw, Maszyn i Urządzeń, Kazimierz Jarocki

- HELJOS, centrum handlowe rtv/agd/gsm, Biała Podlaska/Terespol

PHU KSEMAR, sprzedaż i serwis kserokopiarek, Biała Podlaska

- Pizzeria MAMMA MIA Natalia Wierzbicka, Terespol (Wojska Polskiego)

- Serwis Opon i Wulkanizacji, Dariusz Gralak, Małaszewicze

- BUDJARD Jarosław Sawicki, firma budowlana, Terespol/Samowicze

PUH AGROSTOP Sp. z o.o., port przeładunkowy, Kobylany

- ITER, Projekty i Nadzory Teresa Harko, Biała Podlaska

- Kancelaria Usług Finansowo-Księgowych LIBRA Waldemar Czarnecki, Terespol

PHU INFO SERVICE Mariusz Kozioł, sklep elektroniczny, Terespol

- Przedsiębiorstwo wielobranżowe PAPIRUS, pawilon handlowy, obok Policji, Terespol

- OUTLET sklep odzieżowy, pawilon handlowy obok policji, Terespol

- Pizzeria SOLARE, Terespol (Topolowa)

- Barbara i Ryszard Osypiukowie, Terespol

PUB OSJANN, Biała Podlaska 

- JUNIOR sklep odzieżowy, Terespol

- Sklep Puchatek, art. dziecięce, Terespol

- Centrum Ubezpieczeń COMPENSA, Barbara Stec, Terespol