25 Finał WOŚP w Terespolu - relacja

Tegoroczny 25 Finał WOŚP w Terespolu okazał się rekordowy !!!

Przez cały dzień 15 stycznia br. na terenie miasta 70 zarejestrowanych wolontariuszy zbierało pieniądze do oznakowanych puszek. Dzięki nim, życzliwości mieszkańców i przeprowadzonej licytacji udało się zebrać dokładnie 17946,26 zł. Powyższa kwota w całości została już przekazana Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej akcji jest: ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

GALERIA >>>>>>>>

Galeria Goniec Terespolski >>>

Biała 24.pl >>>

MM Projekt Biper TV >>>

Zbiórce pieniędzy w całej Polsce towarzyszą wydarzenia kulturalne, rozrywkowe i sportowe. Tradycyjnie główna impreza odbyła się w hali sportowej w MOK. Wcześniej o godzinie 11:00 odbył się przy Urzędzie Miasta bieg uliczny pn. ,,Policz się z cukrzycą”. Ponad 30 uczestników w różnym wieku (od małych dzieci po seniorów) biegło bądź szło o kijkach (nordic walking) dając jasno do zrozumienia, że należy dbać o własne zdrowie. Pomocne temu był też badania poziomu cukru, którą przeprowadziła pielęgniarka Alicja Kamińska z ZOZ Medyk w Terespolu.

Na mecie burmistrz miasta Jacek Danieluk i dyrektorka MOK Anna Pietrusik dekorowali uczestników ręcznie wykonanymi medalami z gliny, po czym serwowana była dla wszystkich zupa grochowa specjalnie na tę okazję przygotowana przez kucharki z ZSP nr1 w Terespolu.

Tuż po godzinie 17:00 rozpoczął się program kulturalno-rozrywkowy w MOK. Były występy dzieci i młodzieży, licytacje przedmiotów ofiarowanych przez WOŚP i darczyńców z Terespola (pluszowe miśki, biżuterie, obraz, koszulki, bony na kolacje, zdjęcia z autografami), można było zagrać w szachy z członkami klubu MOK ,,Debiut” Terespol, przejechać się bryczką, wozem strażackim, zakupić coś do zjedzenia (owoce, ciasta, kanapki) oraz upiec kiełbaskę przy ognisku.

Program na scenie był zróżnicowany. Na początek w trzech układach tanecznych wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego, które przygotowała Wiesława Sacharczuk. Następnie piosenki zaśpiewały: Jagoda Szemietucha i Daria Iwaniuk, które ćwiczą głos pod okiem Tomasza Jezuita. Wystąpili też instrumentaliści-akordeoniści: Dominika Maciuk, Piotr Gołębiowski oraz Piotr Terpiłowski - uczniowie muzyki prof. Aleha Halenki z Brześcia a także Janusz Sałtrukiewicz na harmonijce ustnej.

Zaprezentowali się też uczniowie z ZSO nr1 w Terespolu wystawiając jasełka, które przygotowały pod okiem Doroty Szprychel. Nie zabrakło występów tanecznych. Swoje umiejętności pokazały sekcje skupione wokół tanecznej grupy FLESZ prowadzonej przez Magdę Wieczorek, czyli: Flesz Super Mini, Fleszaki, Flesz Mini i Flesz Dance Company. Gościnnie wystąpiło też 2 b-boyów z Twested Feet z Białej Podlaskiej.

Na zakończenie, zagrał rockowy zespół muzyczny Hard Gock działający pod okiem Andrzeja Maziejuka przy GCK Kobylany. Warto dodać, że młodzi rockmani zaprezentowali po raz pierwszy swój własny utwór!

Tuż po koncercie zebrana publiczność udała się na zewnątrz MOK obejrzeć ,,Światełko do nieba” czyli pokaz efektownych fajerwerków ufundowanych przez Bartłomieja Terpiłowskiego właściciela firmy ,,Horst”.

W imieniu szefowej sztabu WOŚP w Terespolu – Katarzyny Polaczuk, składamy najserdeczniejsze podziękowania naszym wolontariuszom - wspaniałej młodzieży z Terespola i okolic. To dzięki Waszemu zaangażowaniu, możemy co rok brać udział w tak szczytnej akcji jaką jest Finał WOŚP i pobijać rekordy w zbiórkach pieniędzy!

Podziękowania za wsparcie rzeczowe i organizacyjne:

- Ochotnicza Straż Pożarna w Terespolu,

- Zespół Szkół Publicznych nr1 w Terespolu,

- Galeria Zacisze - Ewa i Tomasz Androsiuk,

- Sklep ,,Zieleniak” w Terespolu,

- Delikatesy ,,Centrum” w Terespolu.

- szef firmy ,,Horst” Bartłomiej Terpiłowski,

- Komisariat Policji w Terespolu,

- Łukasz Roślik,

- Eliza Lańska,

- Edyta Krzemińska,

- Tomasz Oleszczuk z Trio Dance,

- Michał Trantau Konferansjerzy.net.pl

 

Darczyńcy przedmiotów na aukcje:

- Fundacja WOŚP,

- poseł na sejm RP Stanisław Żmijan,

- burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk,

- sekretarz Miasta Terespol Józef Paderewski,

- złoty medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów Szymon Kołecki,

- Pizzeria ,,Mamma Mia” Natalia Wierzbicka,

- Sklep Jubilerski Stanisławy Dac,

- artysta malarz Piotr Kowieski,

- Ochotnicza Straż Pożarna w Terespolu,

- zawodnik MULKS ZIRVE Terespol Mateusz Skulimowski,

- Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białej Pdl.

- Sklep Puchatek Joanna Kotowska,

- Restauracja ,,La Casa Del Polacco” w Białej Pdl. i Pizzeria ,,Solare” w Terespolu Radosław Bancarzewski,

- fotograf, regionalista Grzegorz Maciuk,

- Kwiaciarnia ,,Czerwony Mak” Anna Fiłanowicz,

- Bar ,,Fresh” w Terespolu Tomasz Czapski,

- Gminne Centrum Kultury w Kobylanach.