XII Powiatowy Przegląd Poezji Śpiewanej (14.11.2010)

14 listopada odbyła się w naszym mieście XII edycja Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej. Kilkunastu uczestników zaprezentowało po dwa utwory. Nie zabrakło piosenek Grechuty, Geppert i Kaczmarskiego. Terespolska Grupa Literacka spróbowała swoich sił w Przeglądzie, wykonując piosenki: „Zegarmistrz światła” Tadeusza Woźniaka i „W wielkim mieście” grupy Raz dwa Trzy.

Jury w składzie: Janina Wasil (przewodnicząca), Eliza Lańska i Adrian Własiuk przyznało wyróżnienia Dominice Iwanejko i Adamowi Sawczukowi. III miejsce zajęła Terespolanka – Magdalena Badalska, natomiast II Karolina Pilipiuk i Gabriela Głuch (również z Terespola) oraz w kategorii zespół – grupa „Brevis”. Pierwszego miejsca w tym roku nie przyznano.


Podczas przeglądu odbyła się zapowiadana premiera tomiku poezji Terespolskiej Grupy Literackiej "Pejzaże słów". Zainteresowanych publikacją odsyłamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu (egzemplarze do wyczerpania nakładu), a spóźnialskich do biblioteki w Terespolu i Białej Podlaskiej.

GALERIA - KLIK !!!