WOŚP 2011

19 FINAŁ WOŚP W MOK TERESPOLW niedzielę 9 stycznia 2011 roku zagrała w Terespolu, na hali w Miejskim Ośrodku Kultury, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku był to już 19 finał. Podczas zbiórek pieniędzy prowadzonych przez 80 wolontariuszy WOŚP (wymienionych na końcu artykułu) oraz licytacji zebrano w naszym mieście 14 201,12 zł. Czyli o ponad 4 tys. więcej niż w poprzednim roku. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu tych młodych ludzi, którzy z wielkim zapałem i poświęceniem przez cały dzień zbierali pieniądze. Im oraz szefowej sztabu WOŚP Katarzynie Polaczuk, należą się szczególne podziękowania.


Dla mieszkańców przygotowanych zostało wiele różnorodnych atrakcji: jasełka dla najmłodszych wystawiły dzieci z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu, pod kierownictwem nauczycielek: Elizy Lańskiej, Anny Roguskiej i Edyty Krzemińskiej. Na scenie zaśpiewali młodzi utalentowani terespolscy wokaliści: Beata Pietraszuk, Gabriela Głuch, Anna Dejneko, Katarzyna Iwaniuk i Adrian Własiuk. Kolejną atrakcją był elektryzujący występ dziewcząt z tanecznej grupy FLESZ (MOK Terespol). Swój debiut sceniczny zaliczyli chłopaki z zespołu Sibi Dżibi dając wspaniały popis gry na gitarach akustycznych. Następnie na scenie pojawiła się z swym dynamicznym tanecznym show grupa break dance - The East Border Crew (GOK Koroszczyn). Na koniec zagrały dwie bialskie młodzieżowe kapele: świeży, energiczny punk rockowy - Rejestr Wariatów oraz PlagYat, który swym żywiołowym i rozbujanym występem z zaczarował zebraną publiczność utworami z pogranicza punky, reggae, ska. Po występie tego zespołu śmiało można stwierdzić, że jest to profesjonalny i wiodący, zespół młodzieżowy w całym powiecie bialskim.


Dodatkowymi atrakcjami były m.in. pokaz sprzętu Straży Pożarnej i przejażdżka radiowozem, pokaz sprzętu Straży Granicznej (schengenbus) i tresury psa, strzelnica przygotowana przez terespolską grupę ASG - Korpus Wschodni. W ciągu dnia w Przychodni Psychologiczno-Pedagogicznej w Terespolu przeprowadzone zostały: badania słuchu i mowy oraz konsultacje z pedagogiem i psychologiem i konsultacje lekarskie (badanie poziomu cukru i ciśnienia tętniczego). Podczas imprezy można było spróbować domowych wyrobów kulinarnych, zrobić makijaż, manicure czy pomalować twarz. Na zewnątrz paliło się ognisko, na którym rodzice z dziećmi piekli kiełbaski. Na koniec imprezy zaprezentowano widowiskowy pokaz sztucznych ogni.


Tegoroczny finał nie odbyłby się bez następujących ofiarodawców, sponsorów oraz osób pomagających: Burmistrz Miasta Terespol - Jacek Danieluk, Urząd Miasta Terespol, radne Rady Miasta Terespol: Ewa Zając i dr Marzena Jakubiuk, PHU MONTER w Terespolu, zespół TRIO DANCE (nagłośnienie imprezy !!!), BAR KANTOR TERESPOL - (fajerwerki !!!), Kwiaciarnia ,,Markiza" - Czesława Karpiuk (fundator Złotego Słońca), Pracownia plastyczna MOK Terespol, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Terespolu, ZSP nr 1 w Terespolu, ZSO nr 1 w Terespolu, Klub Olimpijczyka przy ZSO 1 w Terespolu, Straż Graniczna w Terespolu, Straż Pożarna w Terespolu, GS Samopomoc Chłopska w Terespolu, Wspólnota Błotkowska, PHU MIRPOL - Joanna Kotowska, MOBILe-tech - Bartosz Hoszczewski, U Wiolki - Wioletta Mazurkiewicz, Sklep Wielobranżowy - Zofia Drobysz, PHU ,,ANEL" (Kleks) - Jacek Pietrzyk, Hat-Pol - Zbigniew Wasiluk, Sklep Mięsno-Spożywczy ,,Magda" - Halina Kępa, Marzena Dmitruk, Klub Seniora ,,Srebrny Włos", Zarząd KP Granica, Szymon Kołecki – olimpijczyk, Tomasz Majewski – olimpijczyk, Adam Małysz – olimpijczyk, Renata i Grzegorz Nowiccy (Biała Podlaska), Ewelina Chryścionko, Jan Chwedoruk.

Lista Wolontariuszy 19 Finału WOŚP Terespol (szefowa sztabu – Katarzyna Polaczuk)

L.p.

Imię i nazwisko wolontariusza

1.

ANGELIKA DRĄŻEK

2.

KAMILA RAFAŁKO

3.

ZUZANNA ROGUSKA

4.

DAGMARA SZEWCOW

5.

AGATA WOLCZYK

6.

MAGDA ROMANIUK

7.

MAGDA IWANIUK

8.

NATALIA SZEFER

9.

SYLWIA FILIPCZUK

10.

KAROLINA RUBACH

11.

DARIA SZKODZIŃSKA

12.

IGOR LAŃSKI

13.

PAULINA KRZEMIŃSKA

14.

ŁUKASZ POPŁAWSKI

15.

MARTA TAŁAN

16.

MONIKA CZEBERKUS

17.

PAULINA NAZARUK

18.

JOWITA SKULIMOWSKA

19.

MAŁGORZATA NAZARUK

20.

PAULINA STASZCZUK

21.

MAGDA OLESZCZUK

22.

EWELINA HUK

23.

DOMINIKA WÓJTOWICZ

24.

MONIKA SEREDA

25.

PAULINA STASIUK

26.

EWELINA SKRZYPCZAK

27.

ANITA DEMCZUK

28.

DAMIAN BONDARUK

29.

BARTŁOMIEJ SOSNOWSKI

30.

ANNA JAKUSZKO

31.

RADOSŁĄW ŁUCIUK

32.

MAGDA TERPIŁOWSKA

33.

ALEKSANDRA KOWAL

34.

JULIA MARYNIUK

35.

MAGDALENA ŁOJKO

36.

KLAUDIA JAKUSZKO

37.

ALEKSANDRA BARMOSZ

38.

KINGA DROBYSZ

39.

MALGORZATA WERES

40.

SYLWIA PARAFINIUK

41.

NATALIA MUĆKA

42.

AGATA TYMOSZUK

43.

MAGDA SZELĄG

44.

ANNA MLECZEK

45.

MAGDALENA GUTKO

46.

PAULINA GAWROŃSKA

47.

MARCIN ANDRZEJUK

48.

ŁUKASZ KOLADA

49.

MARTA GRYSZKO

50.

JAKUB DANILUK

51.

ARTUR BABKIEWICZ

52.

ŁUKASZ WASILUK

53.

KRZYSZTOF KUPRYŚ

54.

KORNELIUSZ LEWCZUK

55.

PAULINA NEJMAN

56.

ADRIAN FRANKOWSKI

57.

PAULINA TURECKA

58.

KRYSIA GRECZUK

59.

KATARZYNA BARMOSZ

60.

IZA LAJTER

61.

DOMINIKA PARAFINIUK

62.

WERONIKA GUZIUK

63.

JOANNA DRAGUN

64.

KATARZYNA BEDNARCZUK

65.

RÓŻA PIETRASZ

66.

RENATA DRĄŻEK

67.

MICHALINA POSTÓŁ

68.

KAROLINA KWIATKOWSKA

69.

MONIKA NICZYPORUK

70.

IGA SZEFER

71.

KINGA BIEGAJŁO

72.

KATARZYN A CHOMICH

73.

MAGDALENA BENICH

74.

AGNIESZKA KOZACZUK

75.

ANDZELIKA GAWROŃSKA

76.

KAROLINA BOGUSZ

78.

SYLWIA RAFAŁKO

79.

MONIKA SZPRYCHEL