Młodzi piłkarze z Terespola zwyciężyli w Łucku - styczeń 2018

 Złoto, srebro i brąz zdobyły drużyny młodzików Granicy Terespol i MOK-u Terespol podczas Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej "Christmas Cup" Adrenalina w Łucku na Ukrainie, który odbywał się w drugim tygodniu stycznia br.

GALERIA >>>>

Podopieczni Wojciecha Machnowskiego mierzyli się w gronie 36 zespołów. Chłopcy z rocznika 2010 nie mieli sobie równych. Wygrali obie grupy i spotkały się w meczu finałowym. Granica Terespol wygrała 4:1 z MOK-iem.

Starsi chłopcy z rocznika 2008 przegrali 1:3 w starciu półfinałowym z Wołyniem Łuck ale już w spotkaniu o najniższe miejsce na podium, ograli 1:0 Wołyń II po trafieniu Jakuba Machnowskiego. O dwa lata młodszy zawodnik dostał szansę od taty-trenera i zdobył piękną bramkę na wagę lokaty na podium.

Terespolanie spędzili cztery dni w Łucku, 300 kilometrów od domu. W czerwcu grali tam na boiskach podobnych do naszych Orlików, a teraz w ogromnej hali, która wyposażona jest w cztery boiska. W jej piwnicach były ściany wspinaczkowe, tory przeszkód, gdzie młodzi piłkarze mieli okazję wyszaleć się do woli.

Granicę Terespol (rocznik 2010) reprezentowali: Szymon Lewczuk, Arkadiusz Oniszczuk, Jakub Guziuk, Bartosz Naumiuk, Jakub Machnowski, Filip Kolejko.

MOK Terespol (rocznik 2010) grał w składzie: Michał Kozłowski, Michał Pietraszuk, Jakub Guziuk, Krzysztof Gołębiowski, Franciszek Łukasik, Wojciech Jakimiak.

Granica Terespol (rocznik 2008) grała w zestawieniu: Jakub Pastuszak, Szymon Lewczuk, Szymon Brzozowski, Szymon Naumiuk, Michał Kozłowski, Filip Leonienko, Kacper Machnowski, Piotr Stefaniuk.

W wyjeździe wzięło udział 50 osób. Oprócz młodych zawodników do pojechali rodzice, którzy głośno dopingowali swoje pociechy. Wyjazd zorganizowano dzięki wsparciu burmistrza Jacka Danieluka i sekretarza Józefa Paderewskiego.