XIV Międzynarodowy Bieg Przyjaźni Terespol-Brześć 15.06.2019. - Relacja

 XIV Międzynarodowy Bieg Przyjaźni Terespol – Brześć odbył się pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, pod hasłem „Wiele dróg, jeden cel”. Na starcie w Terespolu stanęło 65 osób reprezentujących: Białoruś, Francję i Polskę.

GALERIA >>>>

Biała24 >>>>

BiperTV >>>>

W pięknym, zgodnym z ceremoniałem olimpijskim otwarciu (była flaga, hymn, znicz i apel olimpijski) wzięli udział reprezentanci wszystkich krajów. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych Terespola i Brześcia oraz liczni kibice.

Wszyscy, którzy dotarli do mety na stadionie miejskim w Brześciu, mogą bez wątpienia czuć się zwycięzcami. Oprócz dystansu 10 km i rywali musieli pokonać własne słabości związane z bardzo wysoką, bezwietrzną temperaturą. Dali radę! Pokonali granicę dosłownie i w przenośni. W czasie biegu mogli liczyć na wzajemną pomoc. Zwyciężył duch sportu, przyjaźni i fair play.

Organizatorami zawodów byli: Miejski Ośrodek Kultury, Klub Olimpijczyka i Urząd Miasta w Terespolu. Zarówno zawodnicy, jak i organizatorzy godnie wpisali się w obchody jubileuszu 100- lecia PKOL.

                                                                                    Tekst: Krystyna Pucer

                                                                                      Foto: Wiesław Pucer

SPONSORZY: