I EDYCJA TURNIEJU TENISA MĘŻCZYZN KU UPAMIĘTNIENIU ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

I EDYCJA TURNIEJU TENISA MĘŻCZYZN

KU UPAMIĘTNIENIU ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

W hali MOK w Terespolu w dniu 13 czerwca 2021 r. odbyła się I Edycja Turnieju Tenisa Mężczyzn w grze pojedynczej ku upamiętnieniu Żołnierzy Wyklętych. Na rozpoczęcie turnieju uczestnicy wykonali pamiątkowe zdjęcie w asyście młodzieży z grupy rekonstrukcyjnej  naszego miasta (GRH Terespol) oraz otrzymali pamiątkowe orzełki oraz krzyże Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.
 
20210613_101233.jpg
 
Do turnieju zgłosiło się 8 zawodników przybyłych ze Sławatycz, Dobrynki, Siedlec i Terespola. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy w których rozgrywali mecze systemem "każdy z każdym" do jednego zwycięskiego seta od stanu po 2. Gracze, którzy zajęli drugie miejsca w grupach Łukasz Łuciuk i Błażej Sosnowski walczyli o miejsca 3-4. Po emocjonującym spotkaniu zwyciężył Łukasz Łuciuk z wynikiem 7:5.
 
img-20210613-wa0001.jpg
 
W finale spotkali się Piotr Szyszkowski wraz z Pawłem Szyszkowskim. Rodzinny pojedynek finałowy wyjątkowo był rozgrywany od stanu 0:0. Zwyciężył w nim Piotr Szyszkowski pokonując syna 6:0. 
Pierwsi czterej zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, trzeci zawodnik turnieju wygrał czapkę z daszkiem, drugi zawodnik mały ryngraf Żołnierzy Wyklętych, a zwycięzca pokaźny ryngraf Żołnierzy Wyklętych.
 
20210613_101329.jpg
 
Warto nadmienić, że fundatorem nagród był przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej z Warszawy. A swoją obecnością podczas turnieju zaszczyciła zawodników i kibiców pani Barbara Saj, radna miasta Terespol.
 
                               img-20210613-wa0003.jpg
 
Zawodnicy i sympatycy tenisa mieli wielką ucztę sportową połączoną z lekcją patriotyzmu!
Do zobaczenia na kolejnym turnieju!
Piotr Szyszkowski