X Turniej Tenisa Młodzieży Studenckiej o Puchar Piotra Szyszkowskiego - 12.09.2021

W dniu 12 września o godz. 10:00 na korcie miejskim w Terespolu odbył się X TURNIEJ TENISA MŁODZIEŻY STUDENCKIEJ O PUCHAR PIOTRA SZYSZKOWSKIEGO. Do zawodów zgłosiło się 6 osób, w tym jedna studentka Monika.

GALERIA >>>

Zawody rozgrywane były z podziałem na rozlosowane dwie grupy zawodników, w których rozgrywano mecze do jednego pełnego seta. Turniej rozpoczęto od przemówienia Piotra Szyszkowskiego i burmistrza naszego miasta Jacka Danieluka. Następnie tenisiści z panem Jackiem Danielukiem i dyrektorką MOK Anną Pietrusik wykonali pamiątkowe zdjęcie.

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 3 w grupach zagrali o 5-6 miejsce, o 3 miejsce zagrał Piotr Butrym z Krzysztofem Czerko. Po emocjonującym spotkaniu zwyciężył Krzysiek wygrywając ten pojedynek 6:4.

W meczu finałowym spotkali się Paweł Szyszkowski z Bartoszem Hoszczewskim. Panowie stworzyli piękne widowisko, w którym zwyciężył Paweł 6:2.

Zawodnikom podczas całego turnieju towarzyszyło wielu zacnych gości, sympatyków tej dyscypliny sportowej, w tym rodzice i najbliżsi. W porze obiadowej na kort wniesione zostały pizze ufundowane przez Jarosława Częścika, szefa Pizzerii Pappa Pizza.

Sprawnie przystąpiono do ceremonii zakończenia turnieju. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkową czapkę z Biegu GROM CHALLENGE 2021, a czterech pierwszych otrzymało dyplomy oraz książkę naszego ziomka ks. dr. Jerzego Jastrzębskiego o Prymasie Tysiąclecia, bo właśnie w trakcie rozgrywania turnieju była uroczystość beatyfikacyjna.

Trzech pierwszych tenisistów otrzymało klasyczne puchary tenisowe obrazujące serwującego tenisistę. Podczas turnieju panowała iście rodzinna atmosfera, której towarzyszyła słoneczna aura. Zawodnicy wykonali wiele pamiątkowych zdjęć.

                         

To już X edycja tego turnieju, jak to szybko minęło. Ale jaki to był pięknie spędzony czas!

Piotr Szyszkowski