Listopadowe turnieje tenisowe z okazji 100-lecia PZT i Niepodległości.

 W roku jubileuszu 100-lecia Polskiego Związku Tenisowego dnia 7 listopada 2021 r. odbył się w hali MOK Turniej Tenisa Mężczyzn w grze podwójnej o Mistrzostwo  Terespola.

GALERIA >>>

Zgłosiły się cztery pary, które rozgrywały mecze w systemie "każdy z każdym" do 9 gemów.
Ostateczna kolejność turnieju przedstawia się następująco:
1. Piotr i Paweł Szyszkowscy
2. Piotr Butrym i Łukasz Wożniak
3. Bartosz Hoszczewski i Błażej Sosnowski
4. Paweł Biegaj i Jakub Iwaniuk.
Trzy pierwsze pary otrzymały piękne puchary i pamiątkowe dyplomy.

 

     W dniu 14 listopada 2021 r. na korcie miejskim w Terespolu odbyła się III Edycja Turnieju Tenisa Mężczyzn w grze pojedynczej z okazji Dnia Niepodległości. Do turnieju zgłosiło się 7 zawodników, którzy rozgrywali mecze systemem pucharowym do jednego zwycięskiego seta.

W półfinałach spotkali się: Piotr Szyszkowski z Bartoszem Hoszczewskim 6:1 oraz Błażej Sosnowski z Pawłem Szyszkowskim 4:6. W meczu o 3 miejsce Błażej Sosnowski zdecydowanie pokonał Bartosza Hoszczewskiego 6:0, natomiast w wielkim finale po raz kolejny spotkali się ojciec z synem, czyli Piotr i Paweł Szyszkowscy.

Po interesującym pojedynku, który obfitował w wiele różnorodnych rozwiązań techniczno-taktycznych ze strony obydwu graczy, po raz enty zwyciężył nestor tenisa Piotr Szyszkowski.

Trzech pierwszych tenisistów otrzymało okolicznościowe puchary ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury. Dodatkową gratyfikacją były bony podarunkowe ze sklepu tenisowego STREFA TENISA dla pierwszej trójki turnieju, które zostały ufundowane przez serdecznych Przyjaciół a zarazem Mecenasów tego sportowego przedsięwzięcia.

Mimo temperatury sięgającej 5 stopni Celsjusza wielu tenisistów i kibiców dotrwało do końca, więc byli świadkami wielkiej uczty duchowej jaki tej ostatniej dla ciała. Niezawodnym Przyjacielem tenisa w takim momencie jest Jarek Częścik, który jako szef Pizzerii PAPPA PIZZA zrobił miłą niespodziankę fundując 3 przepyszne pizze o różnych smakach.

Wszystkim Przyjaciołom, Darczyńcom, Mecenasom z głębi serc tenisiści dziękują!

Jak pogoda pozwoli to jeszcze wyjdziemy do walki w tym roku kalendarzowym! Do zobaczenia!

Piotr Szyszkowski