II edycja Turnieju Tenisa Mężczyzn ku pamięci Żołnierzy Wyklętych - 06.03.2022. Relacja.

 
W dniu 6 marca 2022 roku w hali MOK Terespol odbyła się II edycja Turnieju Tenisa Mężczyzn ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Do turnieju przystąpiło 9 zawodników z Białej Podlaskiej, Siedlec i Terespola. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym do zwycięskiego 1 seta.
 
 
W meczu o 3 miejsce spotkał się Piotr Butryn z Błażejem Sosnowskim, po bardzo wyrównanym pojedynku zwyciężył Błażej Sosnowski 6:4.
 
             
 
          
 
A w meczu finałowym spotkali się dwaj odwieczni rywale ostatnich miesięcy Piotr i Paweł Szyszkowscy. Po przełamaniu w 4 gemie Piotra Szyszkowskiego Paweł wyszedł na prowadzenie 3:1, a następnie 4:2. Jednak weteran kortów terespolskich i nie tylko nie dał za wygraną (jeszcze nie teraz), i doprowadził do równowagi 4:4, i w konsekwencji na koniec przełamał syna zwyciężając 6:4. To był wspaniały pojedynek obfitujący w zwroty akcji, pełen finezji technicznej i wysublimowanej myśli taktycznej. 
 
 
Najlepsza czwórka zawodników otrzymała pamiątkowe dyplomy, finaliści byli nagrodzeni koszulkami patriotycznymi i pięknymi ryngrafami, a tenisiści, którzy zajęli 3 i 4 miejsce otrzymali naszywki patriotyczne. Fundatorem nagród był MOK Terespol.  Nagrody wręczali sympatycy tenisa i sportu Panowie Bernard Łuciuk i Andrzej Wojarnik.
 
 
Po tej uczcie ducha dla umocnienia ciała Pan Jarek Częścik wszystkim tenisistom zaproponował ucztę w postaci 3 dużych pizz z PIZZERII PAPPA. Wspaniała atmosfera i wysoki poziom turnieju bardzo dobrze rokuje na kolejne spotkania sezonu tenisowego 2022. Tenisiści dziękują wszystkim Osobom, które przyczyniły się do tak pięknego uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych.
 
                         
 
To był turniej inaugurujący kolejny sezon tenisowy już 2022 w Terespolu.
Już niebawem następny turniej z okazji Konstytucji 3 maja.
Serdecznie zapraszamy tenisistów, sympatyków do współtworzenia rodzinnej atmosfery na korcie i poza nim!
 
Piotr Szyszkowski