XI Turnieje Tenisa Dzieci i Młodzieży o puchar Piotra Szyszkowskiego w ramach Festynu ,,Wystrzałowe Miasto" - Niedziela w Terespolu 27.08.2022

 
 27 sierpnia 2022 r. w słoneczny i upalny sobotni dzień, na korcie miejskim w Terespolu odbył się XI Turniej Tenisa Dzieci i Młodzieży w grze pojedynczej. Na początku przemówił inicjator tego turnieju Piotr Szyszkowski, który pogratulował dzieciom i młodzieży z Terespola licznie zebranym, takiej kulturalnej aktywności fizycznej.
                        
W swoim wystąpieniu podkreślił wpływ gry w tenisa na rozwój osobowościowy każdego zawodnika, nie tylko w sferze motorycznej, ale też i charakterologicznej i intelektualnej. Wszyscy uczestnicy przystąpili do pamiątkowego zdjęcia.
 
 
Do rywalizacji turniejowej przystąpiło 12 młodych osób, które zostały podzielone na dwie grupy: Gr. A Dzieci i Gr. B Młodzież. Dwie grupy liczyły po 6 osób, które rywalizowały systemem "każdy z każdym", w Gr. A do 10 punktów, a w Gr. B do jednego seta, od stanu 3:3. W trakcie rozgrywania turnieju gościli liczni sympatycy tenisa.
 
Po rozegraniu 15 meczów w Gr. A, i tylu samo w Gr. B (czyli w sumie 30 pojedynków) wyłoniono zwycięzców poszczególnych grup.
Kolejność miejsc w gr. A - Dzieci:
1 m. Eryk Steć
2 m. Michał Pietraszuk
3 m. Nikola Zasiuk
4 m. Mikołaj Pietraszuk
5 m. Kacper Bielecki
6 m. Szymon Melaniuk
 
 
Kolejność miejsc w gr. B - Młodzież:
1 m. Jakub Zasiuk
2 m. Jakub Machnowski
3 m. Jakub Pastuszak
4 m. Jakub Łoś
5 m. Hubert Łukasik
6 m. Szymon Trzaskalski
 
 
W porze obiadowej na Pan Jarosław Częścik wniósł na kort 4 duże pizzy, które jako właściciel Pizzerii PAPPA przekazał Dzieciom i Młodzieży. Ta radość kulinarna trwała zbyt krótko, ale wspomnienia dobroci serca pozostaną na zawsze!
Wszyscy tenisiści otrzymali z rąk Piotra Szyszkowskiego pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy. Na koniec turnieju młodzi tenisiści wykonali wspólne zdjęcie, i już głośno zasygnalizowali udział w kolejnym turnieju tenisa.
 
 
Piotr Szyszkowski składa serdeczne podziękowanie za życzliwość i pomoc okazaną przy organizacji turnieju Panu Wojciechowi Machnowskiemu, Pani Barbarze Saj, Panu Jarosławowi Częścikowi oraz swojej Rodzinie.