Turniej Tenisa w grze pojedynczej z okazji 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - 07.08.2022

Przy pięknej, słonecznej pogodzie w dniu 7 sierpnia 2022 r. na korcie miejskim w Terespolu odbył się Turniej Tenisa w grze pojedynczej z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 
 
Przedmowę przed turniejem wygłosił organizator Piotr Szyszkowski, który nawiązał do pięknych historycznych kart powstańczych, z których to wzorów powinni korzystać zarówno starsi, młodzi i dzieci.  Do rywalizacji turniejowej przystąpiło 11 zawodników, w tym jedyna kobieta Monika Mirosław z Siedlec. Wielką radość organizatorowi, kibicom i tenisistom sprawił swoim udziałem w turnieju Pan Ireneusz Pepłowski, były trener polskiej reprezentacji olimpijskiej w podnoszeniu ciężarów kobiet, człowiek o wielkiej charyzmie i duszy wojownika, tak silnie związany z naszym miastem. Na turniej przybyli tenisiści z Makowa Mazowieckiego, Siedlec, Białej Podlaskiej i Terespola. Mecze rozgrywane były według systemu pucharowego, do jednego zwycięskiego seta. Szlachetną rywalizację sportową na korcie ubogacali licznie przybyli sympatycy "białego sportu", wśród których byli radni miasta Terespol Pani Barbara Saj oraz Pan Paweł Jurkowski, a także dystyngowani starsi panowie, młodzież i dzieci.   
                                          
W meczu o 3 miejsce Kamil Lodkowski (Biała Podlaska) pokonał Mateusza Pilipczuka (Terespol) 6:3.
W finale spotkali się tak dobrze znani, wielokrotni rywale Piotr Szyszkowski (pochodzący z Terespola, a mieszkający w Siedlcach), i jego syn Paweł. Po niezwykle emocjonującym pojedynku, w którym obydwaj zawodnicy wykazali się techniczną finezją, wspaniałym przygotowaniem taktycznym, motorycznym i wolicjonalnym zwyciężył Piotr Szyszkowski 6:4.
W porze obiadowej na kort zostały wniesione 4 duże pizze o różnych smakach, których fundatorem był przyjaciel braci tenisowej Pan Jarosław Częścik, szef Pizzerii PAPPA.
 
Pierwsi trzej tenisiści otrzymali pamiątkowe koszulki nawiązujące do Powstania Warszawskiego i jego symbolu jakim była "kotwica", czyli znak określający Polskę Walczącą oraz dyplomy.
 
 
Dobrze, że po dwumiesięcznej przerwie turniejowej kort miejski w Terespolu ożył. Zapraszamy serdecznie sympatyków i tenisistów na najbliższy turniej, który odbędzie się pod koniec wakacji.