Turniej Tenisa Mężczyzn w grze pojedynczej o Mistrzostwo Terespola - 02.10.2022

Dzień 2 października 2022 roku zapisze się złotymi zgłoskami w historii terespolskiego tenisa.
A wszystko zaczęło się od wystawy zorganizowanej w Prochowni w Terespolu, a zatytułowanej "Tenis w Terespolu w roku jubileuszu Polskiego Związku Tenisowego", której to organizatorem był Piotr Szyszkowski.
 
 
Po tej uczcie duchowej tenisiści wraz z sympatykami tej dyscypliny zostali zaproszeni na Turniej Tenisa Mężczyzn w grze pojedynczej o Mistrzostwo Terespola.
Turniej z racji niesprzyjającej aury odbył się w hali MOK. Do rywalizacji na korcie przystąpiło 8 zawodników, w tym najmłodsi adepci Jakub Machnowski i Jakub Łoś. Zawodnicy po losowaniu zostali podzieleni na dwie grupy, w których rozgrywali mecze "każdy z każdym" do jednego seta od stanu 2:2. Mecze grupowe dostarczyły zawodnikom i kibicom wielu pozytywnych emocji.
 
 
Tenisiści, którzy zajęli drugie miejsce w grupie zagrali w meczu o 3 miejsce. W tym pojedynku po bardzo wyrównanej i emocjonującej rywalizacji okazał się lepszy Piotr Butrym, który pokonał Wiesława Żuka 7:5.
 
 
A w finale spotkali się Piotr i Paweł Szyszkowscy. Od samego początku tego pojedynku wyczuwało się dużą koncentrację obu tenisistów, dzięki której wiele zagrań obfitowało w wysoki kunszt techniczno-taktyczny. Niemal do ostatniej piłki rywalizacja była mało przewidywalna, dopiero w ostatnim gemie spotkania przy podaniu Pawła senior rodu przełamał syna, i zwyciężył 6:4.
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a trzech pierwszych pamiątkowe puchary i dyplomy.
 
 
Na uwagę zasługuje bardzo dobra atmosfera podczas całego turnieju, i bardzo udany udział w nim najmłodszych tenisistów Jakuba Machnowskiego i Jakuba Łosia, którzy jak na pierwszy występ w kategorii seniorów zaprezentowali się bardzo dobrze, a taka postawa rokuje dobrze na przyszłość tenisa w Terespolu.
 
 
Organizator Piotr Szyszkowski podziękował wszystkim tenisistom za bardzo dobry udział w turnieju, jak również licznie przybyłym ich rodzinom i kibicom za wytrwałość i kulturalny doping. 
Do miłego i szybkiego zobaczenia na kolejnym turnieju!