I MEMORIAŁ im. MARKA FERENSA w tenisie mężczyzn w grze pojedynczej - 16.07.2023

W dniu 16 lipca 2023 roku odbył się I MEMORIAŁ im. MARKA FERENSA w tenisie mężczyzn w grze pojedynczej.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.30 od złożenia symbolicznego wieńca przez rodzinę zmarłego oraz przedstawiciela środowiska tenisistów z Terespola na grobie śp. Marka Ferensa, który znajduje się na miejscowym cmentarzu rzymskokatolickim.

Po modlitwie za duszę zmarłego zainicjowanej przez Piotra Szyszkowskiego został złożony wieniec przez delegację, którą stanowili: Celina Ferens, Roman Ferens i Piotr Szyszkowski. Następnie delegacja zapaliła znicze i głos zabrał Roman Ferens, brat Marka, który podziękował Piotrowi Szyszkowskiemu za tę cenną inicjatywę uczczenia dorobku życia i szlachetnej postawy jaką kierował się Marek Ferens. Po podzieleniu się refleksją dotyczącą pasji i roztropności życia przez śp. Marka wszyscy uczestnicy tego spotkania stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Dalsza część Memoriału odbyła się na korcie miejskim w Terespolu. Piotr Szyszkowski powitał wszystkich gości, zawodników i sympatyków tenisa, przedstawił zasady rozgrywania tego turnieju, podziękował Bartłomiejowi Terpiłowskiemu za okazaną pomoc przy organizacji turnieju oraz anonimowemu Dobrodziejowi, dzięki któremu został zakupiony wieniec i puchary.

Następnie głos przekazano Celinie Ferens, żonie Marka o wypowiedzenie formuły inaugurującej ten turniej. Wzruszona Pani Celina wypowiedziała następującą regułę: "Pierwszy memoriał im. Marka Ferensa uważam za otwarty", i równocześnie odbiła rakietą piłkę tenisową, która poszybowała wysoko nad kortem.

Trzynastu tenisistów wraz z gośćmi stanęło do pamiątkowego zdjęcia. Piotr Szyszkowski przekazał rodzinie Marka plakat turnieju wraz z autografami wszystkich zawodników. W turnieju wzięli udział tenisiści z Siedlec, Białej Podlaskiej i Terespola. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym do zwycięskiego seta od stanu 0:0.

Pierwsza czwórka tenisistów tego turnieju przedstawia się następująco:

1 m. PIOTR SZYSZKOWSKI

2 m. KAMIL LODKOWSKI

3 m. MATEUSZ PILIPCZUK

4 m. BARTOSZ HOSZCZEWSKI

Najlepszych czterech tenisistów otrzymało pamiątkowe dyplomy stylizowane na wzór plakatu, a trzech pierwszych zawodników zostało nagrodzonych pięknymi pucharami. Mimo temperatury sięgającej 34 stopni Celsjusza i rozgrywania turnieju od godz. 10.00 do 20.30. podczas emocjonujących pojedynków na widowni kortu pojawiła się bardzo liczna publiczność, która współtworzyła atmosferę tego wyjątkowego spotkania. 

W trakcie rozgrywania turnieju o godz. 15.00 organizator oprócz wody zadbał również o posilenie się pizzą, której fundatorem był Jarosław Częścik, właściciel PAPPA PIZZA w Terespolu.

Organizator zakończonego Memoriału składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które chętnie włączyły się w organizację i sprawny przebieg turnieju, w szczególności Celinie Ferens, Romanowi Ferensowi, Piotrowi Terpiłowskiemu, Filipowi Zajko, Radosławowi Zajko oraz Alicji, Annie i Pawłowi Szyszkowskim. 

Do szybkiego zobaczenia za rok!

Piotr Szyszkowski

 

"Drogi Piotrze, dowiedziałem się że zorganizowałeś turniej na cześć mojego brata Marka.
Nie mogę znaleźć słów, aby wyrazić moje wzruszenie i podziw dla Ciebie i Chłopaków! Ogromnie Wam dziękuje za pamięć o Marku. Sposób w jaki to wszystko zorganizowałeś wzbudza mój podziw dla was, wieniec i turniej, wszystko zrobione z najwyższą klasą!
Jeżeli zdecydujecie się kontynuować takie turnieje, to napewno wezmę w nich udział, jeśli nie aktywnie sportowo to napewno wsparciem materialnym. Dokonałeś tego Piotrek w sposób najlepszy jak tylko można było uczynić, z wielką klasą!
Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam wszystkie gorące tenisowe serca Terespola!!!
Jeszcze raz dziękuję Piotrze!

Jacek Ferens
San Diego"