XII TURNIEJ TENISA DZIECI I MŁODZIEŻY O PUCHAR PIOTRA SZYSZKOWSKIEGO 02.09.2023

W sobotę, 2 września 2023 roku na korcie miejskim w Terespolu odbył się XII TURNIEJ TENISA DZIECI I MŁODZIEŻY O PUCHAR PIOTRA SZYSZKOWSKIEGO.
Przygotowania do turnieju zapoczątkowane zostały rozprowadzeniem nawodnienia na dwie połowy kortu, które wykonał pan Andrzej Korneluk, za co środowisko tenisowe wyraża wielką wdzięczność.
 
 
Piotr Terpiłowski wraz z Piotrem Szyszkowskim wypielili obrzeża kortu, tak by dominował na nim porządek i estetyka, które są nieodzowną częścią kulturalnego wypoczynku.
Turniej rozpoczął się od przemówienia wprowadzającego ze strony Piotra Szyszkowskiego, który podziękował wszystkim tenisistom za przyjęcie zaproszenia i przybycie, ich Rodzicom za umożliwienie rozwoju tej pięknej pasji wśród dzieci, i wszystkim Osobom, które przyczyniły się do bardzo dobrej organizacji kolejnej edycji turnieju tenisowego.
 
 
Na szczególną uwagę zasługuje Pan Radosław, który jako oddany mecenas sportu i kultury zapewnił środki na zakup 6 pamiątkowych pucharów, dyplomów dla każdego uczestnika, wody mineralnej oraz słodkości, a także 2 dużych pizz.
 
Do rywalizacji tenisowej przystąpiło troje dzieci i czworo młodzieńców, którzy rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych systemem "każdy z każdym". Dzieci rywalizowały do 1 seta od stanu 3:3, natomiast młodzież rozgrywała mecze do 1 seta od stanu 0:0.
 
Kolejność w kategorii DZIECI:
1 m. NIKOLA ZASIUK
2 m. IGOR BURCZAK
3 m. JULIA JASZCZYK
 
Kolejność w kategorii MŁODZIEŻ:
1 m. PIOTR TERPIŁOWSKI
2 m. JAKUB PASTUSZAK
3 m. JAKUB MACHNOWSKI
4 m. SZYMON TRZASKALSKI
 
 
Na zakończenie turnieju Piotr Szyszkowski wręczył tenisistom okolicznościowe pamiątkwe puchary, dyplomy, i wszyscy zawodnicy przystąpili do biesiady z pysznymi pizzami. W trakcie turnieju oraz podczas dekoracji były wykonywane zdjęcia, które stanowią trwałą pamiątkę z tych pięknych chwil przeżytych wspólnie na korcie.
 
Dyrektor turnieju Piotr Szyszkowski na zakończenie wyraził ogromną wdzięczność panu Wademarowi Bujalskiemu za wykonanie pięknego projektu graficznego plakatu turniejowego, dzieciom podającym piłki, które otrzymały słodycze, a także przywołał przykład Igora, który jako uczestnik tego turnieju wykazał się wielkim hartem ducha wstając o 6 rano, przejeżdżając 14 kilometrową trasę rowerem do Białej Podlaskiej, następnie jadąc koleją do Terespola, i przechodząc 2 kilometry z dworca PKP na kort. Podziwiam tę determinację i stawiam za wzór dla terespolskich dzieci i młodzieży, niech to będzie inspiracja do tego, aby ustawicznie wychodzić poza własną strefę komfortu i zdobywać szczyty własnej potencjalności w różnych dziedzinach naszego życia!
 
Do zobaczenia za rok na XIII turnieju tenisa!
 
Piotr Szyszkowski