VI Regionalny Turniej Tenisa Mężczyzn w grze podwójnej - 29.10.2023

W niedzielę, w dniu 29 października 2023 roku, w hali Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji został zorganizowany VI Regionalny Turniej Tenisa Mężczyzn w grze podwójnej. W turnieju wystąpiły cztery najlepsze pary z regionu, które reprezentowały takie miasta jak: Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Łosice, Siedlce i mistrzowska para z Terespola.
 
 
Po uroczystym przemówieniu organizatora Piotra Szyszkowskiego inaugurującym kolejną edycję turnieju zawodnicy przystąpili do logsowania oraz stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Turniej rozegrany został według systemu "każdy z każdym" do 9 gemów. Poszczególne pojedynki obfitowały w wiele finezyjnych zagrań technicznych oraz zróżnicowanych wariantów taktycznych.
 
 
Jednak zgodnie z oczekiwaniami najwięcej emocji wzbudził ostatni pojedynek turnieju, w którym zmierzyli się Kacper Bechta reprezentujący BKS GEM Biała Podlaska (wicemistrz woj. lubelskiego w grze podwójnej w kategorii U-16 oraz 3 tenisista w grze pojedynczej w tej samej kategorii kadet, obecnie 110 tenisista w rankingu PZT do lat 18) i Jarosław Nieroda z Międzyrzeca Podlaskiego oraz druga para finałowa Marek Kujko z Łosic (jeden z najlepszych zawodników w regionie wschodnim) i Piotr Szyszkowski rodowity terespolanin.
 
 
Bardzo dobrze w mecz weszli młodsi tenisiści z Białej Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego, którzy pewnie prowadzili 3:0, 4:1, 5:2, 6:3. Jednak od tego stanu spotkania większą inicjatywę i determinację przejęli bardziej doświadczeni tenisiści Marek Kujko i Piotr Szyszkowski, którzy doprowadzili do wyrównania pojedynku 6:6, a następnie przełamania na 8:7. Serwował najstarszy z finalistów pięćdziesięcioczteroletni Piotr Szyszkowski, który wykazał się wielkim opanowaniem i skutecznością swojego podania, i on wymusił grą z głębi kortu błąd na przeciwnikach ostatecznie doprowadzając do zwycięstwa 9:6.
 
 
W ocenie Andrzeja Wojarnika i sędziującego mecz finałowy Andrzeja Korneluka "było to najprawdopodobniej najlepsze spotkanie w grze podwójnej w historii terespolskiego tenisa!". Finaliści otrzymali owacje na stojąco. Trzy pierwsze pary turnieju otrzymały piękne puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
VI już edycja Regionalnego Turnieju Tenisa Mężczyzn w grze podwójnej pięknie wpisuje się w tenisową tradycję Terespola. Po raz drugi w dziejach terespolskiego tenisa, w turnieju wzięli udział bliźniacy: Kacper i Marcel Komar z Siedlec. Pierwszymi bliźniakami byli terespolscy bracia Andrzej i Grzegorz Wojarnikowie.
 
 
Wychowanie człowieka już w starożytnej Grecji i Rzymie oparte zostało na zasadzie "równania w górę", a nie "w dół". Znalazło to swój wyraz w ideale szlachetnego współzawodnictwa. Dlatego idąc tą drogą wysokiej kultury zachodniej mając na uwadze perspektywę rozwoju młodych i roztropnych tenisistów z Terespola zapraszam najlepszych graczy z regionu, bo tylko ucząc się od mistrzów stawiamy sobie poprzeczkę wysoko i jesteśmy w stanie w przyszłości im dorównać, a nawet wznieść się jeszcze wyżej!", powiedział na zakończenie Piotr Szyszkowski.
"Puchary i pamiątkowe dyplomy zostały ufundowane przez Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Terespolu".