V Turniej Tenisa Mężczyzn w grze pojedynczej z okazji Dnia Niepodległości - 12.11.2023

W hali sportowej Miejskiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Terespolu dniu 12 listopada 2023 roku odbył się V Turniej Tenisa Mężczyzn w grze pojedynczej z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI.
 
 
Rozpoczynając turniej Piotr Szyszkowski powiedział: "Witam wszystkie osoby, które przyjęły zaproszenie i przybyły w duchu tenisowym uczcić 105 rocznicę Niepodległości Polski. Piękny przykład dali nam nasi przodkowie jak: Witos, Korfanty, Dmowski, Piłsudski, Paderewski, którzy pochodzili z różnych stanów, ugrupowań politycznych, i potrafili się zjednoczyć w celu nadrzędnym, czyli zabiegali o dobro umiłowanej Ojczyzny. Tak i my w naszych domach, sąsiedztwie, zakładach pracy, idąc za tym szlachetnym przykładem praojców powinniśmy budować, a nie niszczyć, powinniśmy rozmawiać na argumenty, a nie obrażać się bez przyczyny, powinniśmy współdziałać dla dobra wspólnego. Dotyczy to również terespolskiego środowiska tenisowego, które zjednoczone swoimi działaniami powinno nie tylko dbać o miejsce wypoczynku jakim jest kort, a nade wszystko dawać młodemu pokoleniu właściwe wzorce zachowania na korcie i poza nim, a także wspólnie podejmować inicjatywy służące rozwojowi tenisa w dłuższej perspektywie czasu dla dobra naszego miasta i jego mieszkańców, aby popularyzować nawyki należytej dbałości o zdrowie w lokalnej społeczności. Tego dobra zgromadzonym tenisistom i sobie życzę".
 
 
Następnie tenisiści stanęli do pamiątkowego zdjęcia i zostały omówione zasady organizacji turnieju losując zawodników do dwóch grup. W grupach i w całym turnieju rozgrywano pojedynki do jednego seta od stanu 2:2. Najlepsze dwie osoby z grup grały mecze półfinałowe na tzw. krzyż.
 
Półfinały:
Piotr Szyszkowski - Szymon Trzaskalski 6:2
Andrzej Korneluk - Wiesław Żuk 3:6
 
W meczu o 3 miejsce Andrzej Korneluk pokonał Szymona Trzaskalskiego 6:2, a w finale, po pięknej grze obu tenisistów Piotr Szyszkowski wygrał z Wiesławem Żukiem 6:2.
 
 
Paweł Jurkowski, radny miasta Terespol wręczył bardzo ładne puchary dla trzech najlepszych zawodników turnieju i dyplomy czterem zawodnikom, a pozostali uczestnicy otrzymali słodkie upominki, i stanęli do pamiątkowego zdjęcia.
 
Piotr Szyszkowski jako organizator turnieju pogratulował wszystkim tenisistom za stworzoną atmosferę rywalizacji tenisowej w duchu fair play, złożył również podziękowanie Wojciechowi Machnowskiemu, reprezentującemu Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji za ufundowanie nagród oraz umożliwienie sprawnego zorganizowania turnieju, podziękował też Waldemarowi Bujalskiemu za stworzony piękny projekt graficzny plakatu turniejowego i dyplomów, nawiązujących do tej ważnej rocznicy w historii naszego kraju.
 
Piotr Szyszkowski