Terespolscy szachiści z sukcesami w Łukowie!

W sobotę 18 listopada br. w Krynce k. Łukowa odbył się Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości, gromadząc 40 młodych szachistów z województw lubelskiego i mazowieckiego. Jego organizatorem był Klub Szachowy ,,Hetman Krynka".
W gronie uczestników znaleźli się również zawodnicy Klubu Szachowego ,,MOK Debiut" Terespol: Krzysztof Gołębiowski, Karol Dajda oraz Jan Gołębiowski.
 
 
Terespolscy zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W klasyfikacji chłopców do lat 13 pierwsze miejsce zajął Krzysztof Gołębiowski (7,0 pkt). Natomiast w kategorii wiekowej chłopców do lat 10 trzeci był Karol Dajda (5,0 pkt), a Jaś Gołębiowski, który był jednym z najmłodszych uczestników zawodów, zdobył 3,5 pkt i zajął 13 miejsce. Rywalizacja była zacięta i trzymała w napięciu do ostatniej partii.
 
 
W klasyfikacji Open całe zawody wygrał Jakub Skrzypczak (8,0 pkt) z Radzynia Podlaskiego, drugi był jego klubowy kolega Jakub Piskur (7,0 pkt), a trzeci Krzysztof Gołębiowski (7,0 pkt).
 
 
Po zakończonej rywalizacji wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani okolicznościowymi koszulkami i dyplomami, a najlepsi otrzymali medale i puchary.
Uroczystego wręczenia nagród dokonali Prezes KSz ,,Hetman Krynka" Konrad Szczygieł oraz zastępca wójta gminy Łuków Wojciech Szczygieł. Gościem specjalnym turnieju była Magdalena Zarzycka – Redwan, Prezes Stowarzyszenia Dzieci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie, która podzieliła się z młodymi szachistami swoją wyjątkową i wzruszającą historią.
Wszyscy zawodnicy Klubu Szachowego ,,MOK Debiut" Terespol to uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Terespolu.
Sławomir Leszek