Drużynowy Turniej Młodzików w Podnoszeniu Ciężarów - 08.12.2012

8 grudzień 2012 roku, na krańcu Polski, w mroźnym i zasypanym śniegiem Terespolu, kolejny raz odbył się Drużynowy Turniej Młodzików i Młodziczek połączony z zawodami promującymi młodych adeptów podnoszenia ciężarów. W zawodach uczestniczyły ekipy z Łukowa, Koroszczyna, Terespola i Ciechanowa. Rywalizację drużynową wygrała ekipa z Terespola 915.9pkt. – trener Mateusz Pepłowski, II miejsce dla zawodników z Koroszczyna 858.6 pkt. – trenerzy Tomasz Kuć i Marcin Makarski, a na III-im miejscu uplasowała się ekipa z Łukowa z wynikiem 760.2 pkt. – trener Robert Dołega.

GALERIA>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>(Goniec Terespolski)

Indywidualnie najlepsze miejsca przypadły: zawodnikowi z Łukowa 258.1 pkt. (75 + 106), którym był Kamil Przybysz, pozostałe miejsca na podium należały już do zawodników z Terespola ,i tak II miejsce zajął Mateusz Skulimowski 249.7pkt. (65 + 82), III miejsce po zaciętej walce wywalczył Filip Komorniczak 247.2pkt. (85 + 106). Wśród ,,Pań” najlepszą zawodniczką była Ozon Ewelina 143.9pkt., II miejsce Pilipczuk Klaudia 129.0pkt. – obie zawodniczki GOK-u Koroszczyn i na III miejscu Rychlik Paulina 117.9pkt z MULKS-u Terespol.

Najmilszą częścią zawodów był występ 19 osobowej grupy początkujących sztangistów (16 chłopców) i sztangistek (3 dziewczynki), wszyscy z grupy wiekowej od 7 do 12lat. I tak Terespol reprezentowała grupa 12 chłopców, KS Ciechan Szymon Kołecki - 5 osób ( 3 dziewczynki i 2 chłopców) i jeden zawodnik z GOK-u Koroszczyn. Cieszymy się ogromnie, że to właśnie w Terespolu, pod wodzą Arkadiusz Smółki zadebiutowali zawodnicy i zawodniczki z nowo powstałego klubu w Ciechanowie, mowa o Klubie Sportowym Ciechan Szymon Kołecki – gratulujemy doskonałej techniki podopiecznych, Panie Trenerze.

Trzymamy kciuki i życzymy samych sportowych sukcesów dla licznej a już utalentowanej grupy młodzieży z Lubelszczyzny i Mazowsza, obyście stali się dumą polskiej sztangi!!! Mamy nadzieje ,że ten turniej rozpocznie partnerską, sportową współprace pomiędzy klubami z Lubelszczyzny i Mazowsza, poczyniliśmy ku temu pierwsze kroki i od 2013 zaczniemy realizować nasz sportowy projekt. Pozdrawiamy z mroźnego i nadal,,ciężarowego” Terespola!!!

Tekst i foto - MULKS Terespol